Nový MacBook Pro 13″ dostal ako prvý jablkový laptop čip novej generácie s označením M2, čo z neho robí naozaj výkonný stroj za pomerne rozumnú sumu. Ako s však zistilo, v niektorých skutočnostiach je nie len rovnaký ako MacBook Pro 13″ z roku 2020, ale dokonca za ním zaostáva. Modely s 256 GB úložiskom majú výrazne nižšiu rýchlosť čítania a zápisu na SSD.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro 13" s M2 dostáva prvé recenzie. Ako sa mu darí v hodnoteniach?

O toto zistenie sa postaral youtubový kanál Max Tech, ktorý otestoval 256GB model pomocou aplikácie Blackmagic Disk Speed Test. V teste sa zistilo, že rýchlosť čítania aj zápisu na SSD je približne 1 450 MB/s, čo je približne o 50 % pomalšie čítanie a približne o 30 % pomalší zápis v porovnaní s MacBookom Pro s čipom M1 a 256 GB úložiskom.

Pozrite sa na porovnanie, ktoré zdieľal Vadim Yuryev z portálu Max Tech:

13″ MacBook Pro (M1/256 GB) Rýchlosť čítania: 2 900
13″ MacBook Pro (M2/256 GB) Rýchlosť čítania: 1 446
13″ MacBook Pro (M1/256 GB) Rýchlosť zápisu: 2 215
13″ MacBook Pro (M2/256GB) Rýchlosť zápisu: 1 463

Pri rozobraní nového MacBooku Pro bolo zistené, že 256GB model je vybavený len jedným pamäťovým čipom NAND flash, zatiaľ čo predchádzajúci model v sebe skrýval dvojicu týchto čipov. Tento rozdiel pravdepodobne vysvetľuje, prečo má nový model pomalší SSD disk, keďže viacero čipov NAND umožňuje dosiahnuť vyššiu rýchlosť paralelne.

Aj keď sa jedná o negatívnu správu, netýka sa všetkých modelov. Zdá sa, že pomalší SSD sa ušiel iba základnému modelu MacBooku Pro s čipom M2. Vyššie konfigurácie dosahujú minimálne rovnakú rýchlosť čítania a zápisu ako v prípade minulej generácie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -