Nový MacBook Pro 13″ sa po dizajnovej stránke síce nedočkal žiadnych zmien, no po výkonnostnej určite áno. Nový čip M2 odštartoval novú generáciu procesorov Apple Silicon a práve 13″ Pro-čko sa stalo jeho prvým hostiteľom. Hoci sa jeho predaj oficiálne začína až v piatok, testeri sa mu pozreli na zúbok už teraz. Ako vnímajú nový MacBook Pro recenzenti?

Prečítajte si tiež  MacBook Pro s čipom M2 je výkonnejší ako o 5 000 EUR drahší Mac Pro

Jedinou výraznou zmenou 13″ MacBooku Pro je čip M2, ktorý je vybavený 8-jadrovým CPU a 10-jadrovým GPU. Spoločnosť Apple uvádza, že M2 má v porovnaní s predcházajúcou generáciou M1 až o 18 % rýchlejší CPU, a o 35 % rýchlejší GPU, čo naviac dopĺňa až o 40 % rýchlejší Neural Engine. Všetky papierové predpoklady sa napokon potvrdili už v benchmarkoch. Tento fakt potvrdzujú aj prvé recenzie.

Zdroj: The Verge

Nárast výkonu poteší, no rozdiel nie je až tak citeľný

Čo sa týka konektivity, MacBook si ponechal opäť iba dvojicu Thunderbolt portov. Menšou zmenou prešiel konektor pre slúchadlá, ktorý získal podporu pre vysokoimpedančné slúchadlá rovnako ako MacBooky s uhlopriečkou 14″ a 16″.

S čipom M2 môže byť 13-palcový MacBook Pro nakonfigurovaný s až 24 GB unifikovanej pamäte, zatiaľ čo čip M1 operoval s maximom 16 GB. Cena MacBooku Pro 13″ 2022 sa u nás začína na 1.599,00 EUR čo je celkom férová ponuka za poriadnu dávku výkonu a rýchlosti.

MacBook Pro alebo nový MacBook Air? 

MacBook Pro sa síce dočkal čipu M2, no nič nové prakticky nepriniesol. Mnohí recenzenti sa preto zhodli na tom, že sa možno oplatí počkať na prepracovaný MacBook Air s čipom M2, ktorý bude podľa spoločnosti Apple k dispozícii už v júli. Nový MacBook Air odštartuje na o niečo nižšej sume 1.499,00 EUR a okrem rovnakého čipu prinesie aj nové dizajnové prvky, nabíjanie MagSafe alebo kameru s rozlíšením 1080p.

Jeden významný rozdiel medzi nedávno predstavenými laptopmi novej generácie spočíva v tom, že MacBook Air má konštrukciu bez ventilátora, zatiaľ čo MacBook Pro má aktívny systém chladenia. Vďaka nemu zabezpečuje trvalý výkon pre používateľov s náročnejšími pracovnými procesmi.

Prečítajte si tiež  Senzácia je na svete. Spoločnosť Apple predstavila nový MacBook Air 2022

MacBook Pro 13″ je síce nadupaný stroj, no pre používateľov, ktorí doteraz fungujú na predošlej verzii prakticky nemá význam. Záujamcovia, ktorí hľadajú výkon a väčšie možnosti si často radšej priplácajú za 14″ a 16″ modely a klasický užívatelia si určite radšej počkajú na dizajnový kúsok v podobe MacBooku Air s M2.

Zdroj: Apple

Recenzenti sa však zhodli, že MacBook Pro 13″ stavil na overené prvky, ktoré sú ešte viac umocnené novým čipom M2. Je však viac než pravdepodobné, že sa mu v predajoch bude dariť výrazne horšie, ako tomu bude v prípade nového MacBooku Air.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here