Nové Macy v roku 2021

Jeden z najznámejších analytikov má jasno v tom, čo uvidíme v roku 2021. Ming-Chi Kuo je preslávený vysokou presnosťou svojich tvrdení (na úrovni 78%). Podľa jeho poslednej správy môžeme očakávať viacero počítačov Mac s procesormi Apple Sillicon a hlavne s novým dizajnom.

Včera sme vám prezradili, že v lete 2021 príde prepracovaný iMac s 24″ a 32″ displejom. Ani zďaleka to ale nebude všetko. Tieto informácie boli doplnené aj o prepracovaný MacBook Pro 16″ či dokonca MacBook Pro 14″. Áno, základný „profesionálny“ model získa väčšiu uhlopriečku a pozmenené tvary.

V súčasnosti ešte nepoznáme približný dátum predstavenia. Kuo sa ale domnieva, že by to mohlo byť po druhom alebo treťom štvrťroku 2021. Nechajme sa prekvapiť.

Aby toho nebolo málo, technologický gigant pripravuje aj špeciálnu verziu špičkového Macu Pro, založenú na architektúre ARM. Počítač bude „zabalený“ v polovičných rozmeroch, no používateľovi prinesie neskutočný výkon a vyššiu energetickú úspornosť. Sme veľmi zvedaví, ako to dopadne v praxi. Už základný čip M1 sa doťahuje na základnú verziu Macu Pro s Intelom.

Kuo na záver dodal, že dopyt po novom iPade Air (4. generácie) bol výrazne lepší, ako sa očakávalo. Aj preto môže byť tento tablet v niektorých obchodoch a krajinách nedostatkovým tovarom. Slúchadlá AirPods 3. generácie uvidíme až v druhej polovici roka 2021. Na čo sa najviac tešíte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.