Apple začalo s predajom nového iPadu Air 4. generácie. Tento tablet je už dostupný aj na Slovensku a v spolupráci s autorizovaným predajcom m:zone vám prinášame prvý slovenský unboxing. Poďme na to.

iPad Air 4. generácie unboxing

Tablet sa nám dostal do rúk len pred niekoľkými hodinami. Zariadenie sa nachádzalo v klasickej bielej krabici s fotografiou displeja, logom spoločnosti a všetkými potrebnými nápismi. Ako iste viete, každé otváranie „jablkového zariadenia“ býva zážitkom. Platilo to aj v tomto prípade.

Hneď po vytiahnutí predného čela na nás čakal iPad Air 4. generácie v tradičnej ochrannej fólii. Už v tomto bode bolo cítiť, že v Cupertine sa niekto zaoberá aj logikou otvárania.

Vďaka jednoduchému „putku“ sa dal tablet pohodlne vybrať. Krabicu tak nemusíte preklápať. Nie je to samozrejme žiadna senzácia, no veľa iných výrobcov na podobné detaily nemyslí. Spomínané putko slúžia aj na jednoduchšie odstránenie fólie. Akonáhle to urobíte, pred vami sa ocitne luxusný dizajn plný nádherných detailov.

iPad Air 4. generácie nie je vlajková loď ponuky, no pokiaľ by sme mali porovnať jeho spracovanie s prémiovým iPadom Pro, pravdepodobne by sme skončili na tom istom. Hliníkové telo je veľmi tenučké a elegantné. Všetky prvky dokonalo licujú a displej pôsobí (s rozložením edge-to-edge) absolútne moderne. Konečne sa táto technológia dostala aj do dostupnejších tabletov.

Aj keď sa podrobnostiam plánujeme venovať až v prvej recenzii, nedalo nám nenapísať jednu zásadnú vec. Ako iste viete, iPad Air sa predáva v piatich samostatných farebných prevedeniach. K nám sa dostala svetlo modrá, no sami sme mali problém definovať tento odtieň.

Pôsobil totiž podobne ako prevedenie Silver alebo Space Gray (v závislosti od svetla). Páči sa nám, že Apple nepoužilo výraznú farebnosť ako pri iPhone 12. Takéto riešenie sa hodí k tabletu o niečo viac.

Príslušenstvo

Spoločnosť Apple tlačí na ekológiu. iPadu Air 4. generácie sa to ale našťastie nedotklo. Tento tablet ponúka aj naďalej všetko tradičné príslušenstvo ako jeho predchodcovia.

Okrem papierovej kazety s návodmi tu teda nájdeme aj USB-C kábel či nabíjací adaptér. Jeho výkon je po novom až 20W, čo zabezpečí rýchlejšie doplnenie batérie. S káblovými slúchadlami EarPods tu určite nepočítajte. iPad ich nikdy neponúkal.

Okrem fotografií z našej galérie si môžete pozrieť aj krátke unboxing video na YouTube. Do komentára nám napíšte, či sa už na nový iPad Air 4. generácie tešíte. U nás vyvolal veľmi pozitívne dojmy a to aj napriek tomu, že sme s ním strávili zatiaľ iba niekoľko hodín. Uvidíme, čo nám ukáže dlhodobá recenzia.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro 13" môže nabíjať aj 87 W. Napriek tomu to ale ničomu nepomôže...

iPad Air 4. generácie cenník

  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (64GB) – 649€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi (256GB) – 819€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (64GB) – 789€
  • iPad Air 4. generácie Wi-Fi + Cellular (256GB) – 959€
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.