Hoci si možno myslíte, že svoj iPhone poznáte dobre, pravda niekedy prekvapí. Toto zariadenie totiž obsahuje funkcie a nastavenia, ktoré dokážu zaskočiť aj dlhoročných používateľov. Dnes vám ukážeme jednu možnosť, o ktorej väčšina ľudí nevie a ktorú by si mal každý aktivovať. Sú totiž situácie, kedy sa veľmi hodí.

V tomto prípade sa zameriame konkrétne na aplikáciu fotoaparát, ktorá síce pred rokmi prešla zmenou a dostala zložitejšie možnosti nastavení, no v porovnaní s konkurenciou ju stále môžeme označiť za relatívne jednoduchú. Možno ste si aj vy všimli, že sa už dlhým stlačením spúšte nedajú zachytávať série záberov (telefón fotí extrémne rýchlo jednu fotku za druhou), ale namiesto toho sa začne natáčať video.

Samozrejme takéto nastavenie veľa ľuďom vyhovuje a nemajú potrebu ho meniť. Ak však chcete zachytiť napríklad pohyb, alebo sériou záberov, musíte si to najskôr aktivovať. Našťastie je to veľmi jednoduché.

Apple túto možnosť z operačného systému iOS neodstránil, ale dobre ju skryl, takže sa ku nej nemusí dostať každý. Ak ste fotenie sérii fotografií hľadali v aplikácii Fotoaparát, robili ste to márne, nakoľko táto funkcia sa aktivuje / deaktivuje klasicky cez Nastavenia:

Ako fotiť série tlačidlom na pridávanie hlasitosti na iPhone? 

  • Otvorte si na svojom iPhone aplikáciu Nastavenia.
  • Vyberte položku Kamera.
  • Teraz nájdite položku „Fotiť série tlačidlom na zvýšenie hlasitosti“ a jej prepínač presuňte do polohy aktívne.
  • Pri fotení stačí stlačiť vyššie uvedené tlačidlo a počas toho, ako ho budete držať bude iPhone fotiť série záberov. Zároveň tiež platí, že tlačidlom na zníženie hlasitosti pri dlhom stlačení začnete natáčať video rovnako, ako doteraz.
iPhone nastavenie série fotografií
Zdroj: SvetApple

Ak by ste si túto funkciu neaktivovali cez Nastavenia, horné aj spodné tlačidlo by pri dlhom podržaní vyvolali tú istú funkciu a tou je natáčanie videa. Nie je nám celkom jasné, prečo to Apple takto skomplikoval, no teraz už viete, ako to nastaviť a zmeniť. Dúfame, že pre vás bude táto funkcia praktická.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto je dôvod, prečo by si nemal vypínať aplikácie na iPhone: Viac mu škodíš ako pomáhaš
Môže ťa zaujímať
- Reklama -