MagSafe namiesto Lightningu?

Ako iste viete, spoločnosť Apple je dlhodobo verná svojmu Lightning káblu, ktorý odprezentovala v roku 2012 na iPhone 5. Tento systém nabíjania je síce praktický, no povedzme si na rovinu, že na trhu nájdeme aj lepšie riešenia.

Do boja za zmenu sa medzičasom zapojila aj Európska únia, ktorá dožaduje, aby všetci výrobcovia smartfónov a spotrebnej elektroniky prešli na jednotný štandard, ktorým by mal byť podľa väčšiny návrhov USB-C. No a hoci by sa nemalo jednať o veľký problém, Apple sa nechce vzdať svojho vlastného riešenia.

Dnes sa dokonca objavila ochranná známka, ktorá bola podaná na Americkom patentovom úrade. Na nákresoch môžete vidieť, že Apple opisuje nový spôsob MagSafe pripojenia, ktorý je podobný, ako na starších počítačoch MacBook – nijakým spôsobom nenadväzuje na magnetické pripojenie ponúkané v iPhone 12.

Celý systém by mohol mať podľa jablkovej spoločnosti viacero technických riešení, avšak v zásade sa jedná o konektor, ktorý by sa z menšej časti zasunul do spodnej časti zariadenia. Okrem pohodlnejšieho použitia by mohol iPhonu poskytnúť aj lepšiu vodeodolnosť.

Stanovisko redakcie svetapple.sk

V prvom rade si treba uvedomiť, že sa jedná o patent, ktorých má Apple vo svojom portfóliu tisíce. V praxi tak existuje veľmi nízka pravdepodobnosť, že toto technické riešenie uvidíme aj v skutočnom iPhone. Na strane druhej, nie je to vylúčené.

Žiaľ, nakoľko Apple predstavilo MagSafe systém minulý rok a ten sa spolieha na iný princíp použitia, nemyslíme si, že v najbližšej dobe uvidíme konektor podobný tomu na obrázkoch vyššie. Ak ho firma pripravuje, určite si naň počkáme ešte niekoľko rokov…

Napíšte nám prosím do komentára, čo si o tom celom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.