Pokiaľ sa už neviete dočkať na to, ako si budete pomocou iPhonu štartovať alebo odomykať auto, mali by ste si prečítať tento článok. Vďaka druhej beta verzii iOS 13.4 máme nové informácie, ktoré sa týkajú tejto technológie.

Máme nové informácie ohľadom služby CarKey v iOS 13.4

Len pred dvoma týždňami sme sa dozvedeli, že Apple plánuje čoskoro zaviesť funkciu CarKey aj pre svoje iOS zariadenia. Operačný systém to vo svojej prvej beta verzii minimálne naznačil. Predvčerom ale vyšla druhá beta, pre vývojárov a my poznáme lepšie podrobnosti. V prvom rade vieme, že celú službu budete môcť využívať vďaka appke Wallet. Druhá beta ale hovorí o tom, že ak budete chcieť dať prístup ku vášmu vozidlu niekomu inému, jednoducho mu ho odošlete cez aplikáciu správy.

Potvrdzuje to teda informáciu o tom, že ak náhodou niekto bude potrebovať vaše vozidlo, viete mu ho požičať bez toho, aby ste mu dávali kľúče, alebo aby musel čokoľvek skenovať do svojho zariadenia. CarKey má byť prístupný len v súkromných konverzáciách. Nebude ho možné používať v skupinových chatoch.

Zaujímavé má byť aj nastavenie, pri ktorom sa bude môcť majiteľ auta rozhodnúť, či chce kľúč zdielať trvalo alebo iba dočasne. Pokiaľ teda bude chcieť dať prístup k vozidlu napríklad manželke či deťom, môže zvoliť prvú možnosť. Ak ale auto má používať kolega, kamarát či servisný technik, dostane digitálny kľúčik, ktorý bude mať obmedzenú „platnosť“.

Spoločnosť Apple je v súčasnosti členom konzorcia CCC ( Car Connectivity Consortium), ktoré stojí za vývojom Digital Key 2.0. Celá technológia funguje na princípe NFC (ktoré má aj iPhone od roku 2014 a tiež hodinky Apple Watch). Samotný Digital Key 2.0 prišiel na trh koncom minulého roka. Tak čo, tešíte sa na túto novú funkciu? Budete ju využívať? Dajte nám vedieť!

Máme nové informácie ohľadom služby CarKey v iOS 13.4.
Máme nové informácie ohľadom služby CarKey v iOS 13.4.
Prečítajte si tiež  Video: Odomykanie auta cez iPhone? Zlý nápad. Zlodeji vám ho vedia kvôli tomu ukradnúť za pár sekúnd
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.