Len pred pár hodinami sme vydali článok o tom, kedy očakávame príchod plnej verzie iOS 13.4 na trh. Čo čert nechcel, práve dnes sa v Cupertine rozhodli aktualizovať operačné systémy, ktoré si môžu nainštalovať vývojári. Pozrite sa na to, čo prináša druhá beta verzia iOS 13.4, iPadOS 13.4, watchOS 6.2, tvOS 13.4 a macOS Catalina 10.15.4.

iOS 13.4 sa dočkal 2. beta verzie. Spolu s ním aj ostatné operačné systémy.

Pokiaľ sa už neviete dočkať oficiálnej verzie operačného systému iOS 13.4 a ostatných, budeme vás musieť trochu sklamať. Apple zvyčajne vydáva 4-7 beta verzii pred tým, ako softvérovú novinku vypustí pre všetkých. V tomto prípade nejde o veľký OS ale len o väčší update, očakávame teda skôr 4 beta verzie.

No a vzhľadom na to, že tá druhá prišla presne 14 dní po prvej, môžeme jednoducho odhadnúť, že plná verzia systému bude vydaná niekedy v polovici marca. V podstate s tým súhlasí aj náš článok, ktorý sme vydali len pred pár hodinami.

Dnešná beta verzia sa zameriava predovšetkým na opravu chýb, ktoré so sebou priniesla predošlá verzia iOS 13.4 beta 1. Vývojári budú mať tak v rukách o čosi stabilnejší a rýchlejší systém, ktorý by mohol mať aj lepší vplyv na vydrž batérie, testovaného zariadenia.

Dôležité je tu teda podotknúť aj zdokonalenie v oblasti zabezpečenia. To aby sa vám do iPhonu a ostatných systémov nikto nehackol. V súčasnosti ešte nepoznáme presne novinky v druhej beta verzii (ak tu nejaké sú). Systém však inštalujeme a o všetkom, na čo narazíme vás budeme samozrejme zajtra ráno informovať.

iOS 13.4 v zásade prinesie viacero veľkých zmien. Patrí sem napríklad možnosť uloženia kľúča od auta a následné odomykanie či štartovanie vozidla pomocou iPhonu či vylepšená aplikácia Mail alebo v neposlednom rade aj možnosť vykonávať jednotné nákupy v App Store na viacerých platformách (iOS, iPadOS, macOS). Na novinku sa teda veľmi tešíme. A čo vy? Budete aktualizovať hneď, ako to bude možné?

iOS 13.4 sa dočkal 2. beta verzie. Spolu s ním aj ostatné operačné systémy.
iOS 13.4 sa dočkal 2. beta verzie. Spolu s ním aj ostatné operačné systémy.
Prečítajte si tiež  Top 10 noviniek v iOS 13, na toto sa môžete tešiť.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.