V kuloároch sa čím ďalej tím viacej šepká, že spoločnosť Apple chystá svoju vlastnú rozšírenú realitu a my sa máme čoskoro na čo tešiť. Známy analytik Gene Munster dokonca prezradil, že nejaká forma rozšírenej reality od Apple príde už do 2 rokov. Práve týchto informácií sa pravdepodobne chytil dizajnér Martin Hájek a v spolupráci s Nemeckým magazínom Computer Bild  vytvoril fantastický koncept takýchto okuliarí!

Martin Hajek predstavuje virtuálnu realitu od Apple!

Meno Martin Hajek je pravdepodobne pre pravidelných sledovateľov nášho webu rovnako známe ako napríklad Steve Jobs alebo Jony Ive. Ak si o ňom ešte nepočul, je to jednoducho jeden z najšikovnejších dizajnérov vôbec a robí tie najlepšie a najrealistickejšie rendery jednak predstavených, alebo aj nepredstavených produktov od Apple alebo iných spoločností.

- Reklama -

Martin je jednoducho poriadny talent a najnovšie sa rozhodol v spolupráci s nemeckým webom Computer Bild vytvoriť aj render virtuálnej reality od spoločnosti Apple. Celé zariadenie tak trošku pripomína Apple Watch a je očividné, že práve z nich dizajnér čerpal inšpiráciu.

Nájdeme tu napríklad možnosť výmeny pásika, pomocou ktorého by mohla virtuálna realita držať na hlave. Pripomína nám to napríklad Apple Watch, teda ono je to vlastne takmer rovnaké. Na zadnej strane potom nájdeme vstup pre slúchadlá a samozrejme Lightning kábel, cez ktorý by mala virtuálna realita komunikovať a cez ktorý by sa mala nabíjať.

Apple virtuálna realita - svetapple.sk
Apple virtuálna realita – svetapple.sk

Martin tvrdí, že jeho Apple VR by mohla komunikovať aj cez Wifi aj Bluetooth, veď bezdrôtové technológie dnes letia. Vo vnútri nájdeme dva AMOLED displeje s vysokým rozlíšením, ktoré zobrazujú presne to, čo majú vidieť tvoje oči.

Len tak mimochodom, pomocou takéhoto prístroja by sa mohol človek pohybovať po rôznych objektoch v 3D renderoch ešte pred tým, ako by boli postavené, mohol by hrať hry s omnoho realistickejším zážitkom a tiež by mohol sledovať rôzne videá či filmy alebo by dokonca mohol byť priamo v centre ich diania. Možností je nekonečne veľa.

Niet teda divu, že sa Apple zaujíma o virtuálnu realitu a jej využitie v bežnom živote. Veď svoje zariadenia už predávajú alebo minimálne testujú aj konkurenčné spoločnosti ako napríklad HTC, Sony či Samsung. Ak by Apple priniesol niečo viac, mohol by byť v tejto oblasti priekopníkom. Len tak mimochodom Martin Hajek vybavil svoj koncept aj dvoma kamerami. To z toho dôvodu aby sa okuliare dali využiť aj na rozšírenú, nie len na virtuálnu realitu.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here