V následujúcich týždňoch príde iPhone 12. Nový smartfón získa výkonnejší procesor a podporu 5G siete. Na trhu s použitými zariadeniami to zapríčiní jeden negatívny jav. Cena iPhonu 11 bude klesať oveľa rýchlejšie ako je to bežné.

Vymeňte svoj iPhone 11 za iPhone 12

Analytici zo spoločnosti PSA skúmali vývoj cien iPhonu 11 po predstavení iPhonu 12. Vo svojej správe žiaľ nepriniesli žiadne pozitívne predikcie. Podľa odhadov bude klesať hodnota minuloročného zariadenia oveľa rýchlejšie, ako u predchodcov. Dôvodom je absencia 5G siete.

Práve táto technológia je jedným z najväčších lákadiel na kúpu iPhonu 12. Samozrejme, že hovoríme predovšetkým o zahraničných trhoch (na Slovensku ešte dlho nebude podporovaná). Správa doslova odporúča, aby ste svoj iPhone 11 predali čo najrýchlejšie vo chvíli, keď sa objaví „dvanástka“.

Ako určite viete, iPhone je dlhodobo jedným z najlepších „držiakov hodnoty“ spomedzi konkurencie. Aj v tomto smere sa však z času na čas udejú zmeny, ktoré majiteľov veľmi nepotešia. Všetky vyššie uvedené informácie sa týkajú aj iPhonu 11 Pro či iPhonu 11 Pro Max. Tu by mohla byť strata hodnoty najdramatickejšia.

Na záver by bolo dobré podotknúť, že 6,1″ iPhone 11 zostane v ponuke aj naďalej. V portfóliu vystrieda iPhone XR, ktorý už Apple nebude predávať (aj keď sa môže zachovať na indickom trhu). Cena klesne z aktuálnych 699$ na prijateľných 549$. To znie ako fajn deal. V balení žiaľ nenájdeme adaptér a tak isto ani EarPods. Pôjde o daň za výraznú zľavu. Kto vymení iPhone 11 za iPhone 12? Napíšte nám do komentára!

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro pred svojim predstavením čelil nečakaným problémom. Týkali sa grafického procesora
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.