iPhone 12 bude predstavený v následujúcich týždňoch. Do predaja sa dostane v októbri. Apple zrejme očakáva enormný záujem. Zákazníci by si mohli zakúpiť až 68 miliónov kusov do konca roka. Informuje DigiTimes.

iPhone 12 prinesie úspech

Nová vlajková loď z Cupertina má našliapnuté poriadne vysoko. V ponuke budú 4 modely s novým dizajnom a podporou 5G. Zákazníci sa majú na čo tešiť. Apple ráta s odberom (do konca roka 2020) na úrovni 63-68 miliónov kusov. Aj keď to znie dobre, minulý rok to bolo lepšie…

Celkový dopyt sa vraj zníži. Oproti iPhonu 11/11 Pro pôjde o pokles na úrovni 5 miliónov kusov za rovnaké obdobie. Tento jav je úplne logický. Zariadenia sa dostanú do predaja o cca 4-6 týždňov neskôr v porovnaní s predchodcami. Záujemcovia budú mať tak menej času na ich nákup.

Okrem iPhonu 12 (v 4 verziách) zostane v ponuke aj iPhone 11 (len 6,1″ model) a iPhone SE 2. generácie. Pokiaľ nevyžadujete špičkové technológie, môže sa jednať o atraktívnu ponuku. V oboch prípadoch tu bude prítomný A13 Bionic čip.

Apple toho predá do konca roka ešte naozaj dosť. V konečnom dôsledku (pri všetkých smartfónoch) môže prekonať svoje vlastné rekordy. Nechajme sa prekvapiť.

Aj keď sú produkty od jablkovej spoločnosti drahšie v porovnaní s konkurenciou, firma zrejme nepocíti vplyv svetovej zdravotnej krízy v takej miere ako sa očakávalo. Do komentára nám napíšte, či sa chystáte na nákup nového iPhonu 12 alebo ostanete verní svojej súčasnej generácii.

zdroj

Prečítajte si tiež  Recenzia ochranného skla (iPhone 7 Plus)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.