iPhone 12 bude predstavený v následujúcich týždňoch. Do predaja sa dostane v októbri. Apple zrejme očakáva enormný záujem. Zákazníci by si mohli zakúpiť až 68 miliónov kusov do konca roka. Informuje DigiTimes.

iPhone 12 prinesie úspech

Nová vlajková loď z Cupertina má našliapnuté poriadne vysoko. V ponuke budú 4 modely s novým dizajnom a podporou 5G. Zákazníci sa majú na čo tešiť. Apple ráta s odberom (do konca roka 2020) na úrovni 63-68 miliónov kusov. Aj keď to znie dobre, minulý rok to bolo lepšie…

- Reklama -

Celkový dopyt sa vraj zníži. Oproti iPhonu 11/11 Pro pôjde o pokles na úrovni 5 miliónov kusov za rovnaké obdobie. Tento jav je úplne logický. Zariadenia sa dostanú do predaja o cca 4-6 týždňov neskôr v porovnaní s predchodcami. Záujemcovia budú mať tak menej času na ich nákup.

Okrem iPhonu 12 (v 4 verziách) zostane v ponuke aj iPhone 11 (len 6,1″ model) a iPhone SE 2. generácie. Pokiaľ nevyžadujete špičkové technológie, môže sa jednať o atraktívnu ponuku. V oboch prípadoch tu bude prítomný A13 Bionic čip.

Apple toho predá do konca roka ešte naozaj dosť. V konečnom dôsledku (pri všetkých smartfónoch) môže prekonať svoje vlastné rekordy. Nechajme sa prekvapiť.

Aj keď sú produkty od jablkovej spoločnosti drahšie v porovnaní s konkurenciou, firma zrejme nepocíti vplyv svetovej zdravotnej krízy v takej miere ako sa očakávalo. Do komentára nám napíšte, či sa chystáte na nákup nového iPhonu 12 alebo ostanete verní svojej súčasnej generácii.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.