Pokiaľ ste dnes sledovali dianie v technologickom svete, určite vám neuniklo, že spoločnosť Apple predstavila službu Apple Music HiFi, ktorá bude dostupná už v júni s príchodom aktualizácie iOS 14.6. Medzi jej hlavné benefity má patriť prehrávanie skladieb v bezstratovej kvalite, ale aj prítomnosť priestorového zvuku pri pesničkách vytvorených v Dolby Atmos.

No a čo je na tom najlepšie? Aj keď by druhá menovaná funkcia mala spolupracovať len s drahšími AirPods Pro a AirPods Max, Apple ju sprístupní aj na staršie modely. Pohlcujúci zvukový formát tak bude možné prehrávať na všetkých slúchadlách AirPods a taktiež na BeatsX, Beats Solo3 Wireless, Beats Studio3, Powerbeats3 Wireless, Beats Flex, Powerbeats Pro a Beats Solo Pro. Bavíme sa o zariadeniach s čipom W1 alebo H1.

- Reklama -

Apple nás príjemne prekvapilo

Toto je 7 problémov, ktorými trpia AirPods a môžete sa s nimi stretnúť aj vy
Zdroj: Shutterstock

Samotná informácia nás prekvapila, pretože nie je bežné, aby spoločnosť Apple takýmto spôsobom vylepšovala svoje staršie produkty. Je to ale zároveň aj dobrá sprava pre používateľov, ktorí budú chcieť vyskúšať celkom nový zvukový zážitok, no neplánujú investovať do hardvéru.

Albumy podporujúce Spatial Audio budú označené novým logom Dolby Atmos a využívať majú bezstratový formát ALAC. Samotné nastavenie kvality prehrávania bude možné spravovať cez Nastavenia > Hudba > Kvalita zvuku > vyberiete možnosť Lossless alebo Hi-Resolution Lossless.

Apple na záver tvrdí, že tisíce skladieb budú pri spustení funkcie podporovať bezstratový zvuk aj Dolby Atmos súčasne, pričom ďalšie nové skladby budú pribúdať na pravidelnej báze. Tešíte sa?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.