Na trhu sa nachádza obrovské množstvo falošných produktov, ktoré sa snažia napodobniť originály od Apple. Niektoré z nich sú rozoznateľné už na prvý pohľad a iné sú tak dokonalo spracované, že ich nemusí odhaliť ani dlhoročný fanúšik značky.

Americkí colníci však majú dobrý zrak a tak sa im podarilo odchytiť zásielku, v ktorej sa nachádzalo až 36 000 falošných slúchadiel. Na ich papierovom balení sa síce vyskytoval odlišný názov Elite Pods, no fotografia a taktiež samotný produkt boli čistou kópiou AirPods.

Úrady ich zničia

Ako uvádza oficiálna tlačová správa, zásielka s množstvom pochybných zariadení bola nájdená už 6. mája s podozrením na porušenie ochranných známok. Po bližšom preskúmaní situácie sa zistilo, že colníci mali pravdu a tak boli bezdrôtové slúchadlá z Číny 13. mája vyhlásené za zaistené.

Predpokladáme, že ďalšia púť týchto zariadení bude pokračovať do elektronického odpadu, kde sa ekologickým spôsobom zlikvidujú. Falošné AirPods sa za žiadnych okolností nemôžu dostať do predaja, aj keď všetci vieme, že aj na slovenskom trhu nájdeme množstvo podobných kópií za mimoriadne atraktívne ceny. Pri kúpe si teda dávajte pozor a preventívne si prečítajte tento článok.

Na záver už iba doplníme, že samotná spoločnosť Apple má svoj vlastný špecializovaný tím, ktorý vyhľadáva predajcov podobných produktov po celom svete a snaží sa ich napádať s tým, aby kópie porušujúce jej ochrannú známku nepredávali.

Pokiaľ máte akékoľvek skúsenosti s podobnými falošnými AirPods, napíšte nám o nich do komentára. Existujú ľudia, ktorí sú dlhodobo spokojní aj s kvalitnejšími napodobeninami v cene niekoľkých desiatok eur. Otázne ale ostáva, do akej miery sú zhodné s originálom…

Prečítajte si tiež  Facebook Pay je nová služba, ktorá by chcela konkurovať Apple Pay. Podarí sa to?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.