Spoločnosť Microsoft údajne pripravuje spustenie obchodu s hrami Xbox na iPhone už v budúcom roku. Aspoň takto podľa všetkého vyzerá iniciatíva firmy. Ako však iste viete, spoločnosť Apple si poriadne potrpí na otváraní virtuálnych obchodov vo svojom ekosystéme. Tieto plány preto závisia od viacerých regulačných opatrení.

V rozhovore pre Financial Times šéf herného oddelenia Microsoftu Phil Spencer uviedol, že spustenie aplikácie závisí od toho, či regulačné orgány schvália akvizíciu spoločnosti Activision Blizzard.

Tento krok súvisí s plánmi Microsoftu na rozšírenie herného portfólia mobilných hier. Nebude to však až také jednoduché, nakoľko aplikácia by sa mohla spustiť iba v prípade, že EÚ presadí zákon o alternatívnych obchodoch v rámci systému iOS.

xCloud iPad

Spoločnosť Apple musí rátať s potenciálnym schválením týchto nariadení, preto sa pripravuje na možné „otvorenie“ svojho ekosystému.

Gigant z Cupertina skúma možnosti alternatívnych obchodov tak, aby splnila požiadavky zákona o digitálnych trhoch, ktorý by mal nadobudnúť platnosť v marci 2024.

Známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg uviedol, že spoločnosť Apple plánuje zaviesť zmeny s aktualizáciou systému iOS 17 v budúcom roku len pre používateľov iPhonov v Európe.

To znamená, že obchod s hrami pre Xbox nebude v USA (aspoň spočiatku) dostupný.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na to, čo všetko mal v krabici prvý iPhone z roku 2007!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -