Spoločnosť Apple v minulosti urobila jednu dôležitú vec. Technológiu Find My, ktorá slúži na lokalizáciu Apple zariadení otvorila aj výrobcom a vývojárom produktov tretích strán. Vďaka tomu sa na trhu objavili alternatívy pre AirTag, ktoré dokážu prakticky to isté no spravidla bývajú výrazne lacnejšie. To je presne situácia, ktorú môžete sledovať pri MiLi MiTagu. Toto zariadenie kúpite za veľmi prívetivú cenu.

Aby sme to lepšie vysvetlili, AirTag ani MiLi MiTag nemajú GPS. Fungujú len na základe Bluetooth LE pripojenia a siete Find My. Pokiaľ sa okolo vášho trackeru prejde niekto, kto má vo svojom vrecku iPhone (s aktívnym GPS), ten tracker automaticky zaznamená a anonymizované údaje o jeho polohe, ku ktorým máte prístup len vy skrz svoj iCloud účet, odošle na oficiálny server. Obe zariadenia sa spoliehajú na vymeniteľnú gomíkovú batériu CR 2032 s výdržou minimálne jedného roka a obe sľubujú odolnosť voči prachu a vode v rámci normy IP67.

No a aká je cena tohto šikovného zariadenia? Zatiaľ čo AirTag spoločnosť Apple oficiálne predáva za 39 € a vy ho po kliknutí na tento odkaz kúpite už za 32,49 €, MiLi MiTag je oveľa lacnejší. Jeho balenie, ktoré obsahuje okrem trackeru aj kožené puzdro na nosenie (pri AirTagu si ho musíte kúpiť zvlášť) štartuje po kliknutí na tento odkaz na čiastke len 20,99 €. Na zariadení teda ušetríte výrazne viac, ako na AirTagu, pretože už ku nemu nebudete musieť dokupovať žiadne príslušenstvo. Cena môže byť vďaka tomu aj dvojnásobne nižšia.

Funguje veľmi podobne, ako AirTag no sú tu odlišnosti 

MiLi MiTag
Zdroj: YouTube / ReviewOS (úprava redakcie)

Za zmienku tiež stojí, že MiLi MiTag je o čosi väčší ako AirTag a využíva čisto plastové telo. A aj keď by sa to mohlo zdať ako nevýhoda, v skutočnosti je to praktické riešenie, nakoľko zadný pliešok na AirTagu sa zvykne pokojne aj po mesiaci veľmi nepekne opotrebovať.

Samozrejmosťou je tiež reproduktor či jednoduché ovládanie a azda jediným negatívom je absencia UWB (ultraširokopásmového) čipu, vďaka ktorému je pri AirTagu možné na centimetre presne určiť polohu. Tu sa budete musieť riadiť iba zvukom, ktorý MiLi MiTag prehrá, keď ho cez telefón alebo iné zariadenie „prezvoníte“ vo svojej blízkosti. Presne takto však väčšina používateľov hľadá aj AirTag, takže to nepovažujeme za zásadné negatívum.

MiLi MiTag
Zdroj: YouTube / ReviewOS (úprava redakcie)

Na druhej strane má však MiLi MiTag aj jednu výhodu a tou je podstatne lepší dosah v rámci Bluetooth pripojenia, než má AirTag.

Prečítajte si tiež  Neuveríte, aká je teraz cena za MacBook Air. Po zľave ho môžete kúpiť neuveriteľne lacno

Toto sa hodí napríklad v prípade, že zariadenie vložíte ako ochranu do auta, ktoré má rôzne tesniace materiály a podobne a vďaka tomu bude schopné odoslať signál o svojej polohe do väčšieho množstva zariadení, ktoré sa budú nachádzať v jeho blízkosti. To, pre ktoré zariadenie sa napokon rozhodnete, ale nechávame samozrejme na vás.

Ak potrebujete vedieť o MiLi MiTagu viac, odporúčame aj recenziu vo videu nižšie. Dozviete sa v nej všetko podstatné a hlavne uvidíte, ako toto zariadenie vyzerá v praxi:

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -