Snáď nikto nepochybuje o tom, že Samsung je jednou z najväčších technologických spoločností na svete. Hoci väčšina ľudí pozná Samsung práve vďaka smartfónom, pravda je taká, že firma vyrába aj množstvo iných produktov a komponentov vďaka svojim „sesterským“ oddeleniam.

Jedným z nich je aj spoločnosť Samsung Display, ktorá zodpovedá za vývoj a výrobu viacerých panelových technológií. Divízia sa však nestará len o svoje vlastné displeje ale aj o zobrazovacie jednotky, ktoré odoberá konkurencia. Tou je napríklad spoločnosť Apple.

Ako uvádza portál Gizmochina, v súčasnosti sa nachádza displej od Samsungu v každom siedmom z desiatich vyrobených a predaných iPhonov. Platí to najmä pre OLED displeje v iPhone 14, ktorý je na Slovensku dostupný vo výrazných zľavách.

Pokiaľ teda toto zariadenie používate, je dosť možné, že ho ovládate skrz displej od najväčšieho konkurenta.

Apple má aj iných dodávateľov, no Samsung je zatiaľ najlepší a najväčší

iPhone 13 a Samsung Galaxy S22
Zdroj: DimaViper Live

Je dôležité zmieniť, že pre spoločnosť Apple a jej iPhone 14 nevyrába displeje len Samsung Display ale aj spoločnosti LG Display či BOE.

Podľa dnešnej správy sa očakáva, že Apple bude celkovo potrebovať viac ako 120 miliónov OLED panelov pre svoj najnovší smartfón. Až 84 miliárd z nich môže vyrobiť práve dcérska spoločnosť Samsungu a o zvyšok sa postarajú ostatní dodávatelia.

Spoločnosť Samsung Display navyše produkuje OLED panely pre úplne všetky prevedenia iPhonu 14, zatiaľ čo LG Display má na starosti displeje výhradne pre základný 6,1 iPhone 14 a špičkový 6,7″ iPhone 14 Pro Max. Napokon tu máme čínske BOE, ktoré sa opäť stará len o najlacnejší 6,1″ iPhone 14.

Ako je to možné? 

Samsung iPhone fotka
Zdroj: Unsplash / Aditya Chinchure / Zana Latif (úprava redakcie)

Ak sa teraz pýtate, ako je to vlastné možné, odpoveď je jednoduchá. Stoja za tým samozrejme peniaze. Aj keď sú si spoločnosti Apple a Samsung priamou konkurenciou, v skutočnosti je pre obe strany výhodné spolupracovať.

Apple má silného a schopného dodávateľa a Samsung dokáže profitovať na každom siedmom vyrobenom iPhone 14. To sa skrátka oplatí.

Aj preto môžeme predpokladať, že partnerstvo oboch firiem bude pokračovať aj v budúcnosti. Zatiaľ totiž neexistuje taký komplexný dodávateľ pre spoločnosť Apple, ako práve juhokórejský Samsung.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple odstránil kartu "Beats" zo svojich internetových stránok.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -