Epidémia koronavírusu sa neustále rozširuje po celom svete. Len nedávno zachvátila sever Talianska, odkiaľ sa postupne šíri do Európy. Mnohí Slováci sa aktuálne nachádzajú v tejto krajine pracovne, alebo na lyžovačke. Počas dnešného večera obdržali varovnú SMS správu od Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti SR.

MZVEZ rozosiela SMS, týkajúce sa koronavírusu

Už aj Slovenská republika sa pripravuje na to, aby zvládla epidémiu koronavírusu. Úrady začali našim občanom, ktorí sa nachádzajú v zahraničí rozosielať SMS správy, ktoré ich informujú o možnom zdržaní na hraniciach cestou domov a tiež na to, aby nepodceňovali príznaky ochorenia.

Epidémia sa približne pred mesiacom začala vo veľkom šíriť Čínou a teraz ňou trpí starý kontinent. Zahraničné správy informujú, že sa prvý prípad vyskytol už aj v susednej Viedni, čo znamená, že je nebezpečne blízko.

Aktuálne štatistiky hovoria o 88 000 nakazených ľuďoch na celom svete, pričom už viac ako 2800 z nich koronavírusu podľahlo. Nádejné je ale číslo vyliečených, ktoré neustále stúpa. V súčasnosti úrady evidujú vyše 33 000 uzdravených pacientov. Pokiaľ chcete podrobné dáta, môžete si ich pozrieť na interaktívnej mape v tomto článku.

SMS správy prichádzajú v čase, kedy mnoho našich občanov dovolenkuje v zahraničí, nakoľko momentálne prebiehajú jarné prázdniny. Okrem iného sa už v sobotu, 29.2.2020 budú konať parlamentné voľby a očakáva sa, že svoj hlas prídu vhodiť do urny tisíce našich občanov, žijúcich v iných krajinách, ktorí v týchto dňoch vo veľkom prichádzajú na Slovensko.

Čo sa týka samotných SMS správ, toto je ich znenie:

„Vzhľadom na výskyt koronavírusu v Európe, MZVEZ upozorňuje občanov SR, aby pri návrate na Slovensko počítali s možným zdržaním na hraničných priechodoch SR.“ (doplnené o diakritiku)

„Pre výskyt koronavírusu odporúča MZVEZ po návrate do SR sledovať svoj zdravotný stav počas 14 dní. Pri príznakoch nákazy telefonicky kontaktujte lekára.“ (doplnené o diakritiku)

Ministerstvo zahraničných vecí rozosiela SMS týkajúce sa koronavírusu pre Slovákov v zahraničí.
Ministerstvo zahraničných vecí rozosiela SMS týkajúce sa koronavírusu pre Slovákov v zahraničí.
Prečítajte si tiež  Dobré správy: Apple v roku 2022 skutočne predstaví nový MacBook Air. Zmení sa dizajn, displej ale aj procesor
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.