Do našej redakcie napísalo viacero ľudí, že im chodia SMS správy o ukončení platnosti diaľničnej známky pokojne aj o 3 v noci. V redakcii sa nám stalo tiež (SMS prišla po 1:00). Rozhodli sme sa zistiť, kto SMS správy odosiela a či by sa to počas noci nedalo vypnúť.

SMS ohľadom konca platnosti diaľničnej známky chodia aj v noci.

Nakoľko sme boli prekvapení, v akom čase nás SMS správa upozornila na skončenie platnosti diaľničnej známky s tým, že sme evidentne neboli jediní, rozhodli sme sa pátrať. Nepátrali sme ale príliš dlho, pretože túto tematiku podrobne rozobral portál Živé.sk. O systém, ktorý SMS správy odosiela používateľom sa stará spoločnosť SkyToll.

Tá bola konfrontovaná práve redaktormi Živé.sk s otázkou, či by nebolo možné zastaviť odosielanie notifikácii počas večera alebo noci. V danom čase drvivá väčšina používateľov spí a tak správe nevenuje veľkú pozornosť (aj keď ich napríklad zobudí).

Odpoveď od prevádzkovateľa služby bola, že zastavanie je síce možné ale neurobia to. Dnes je systém nastavený tak aby odosielal informácie počas celých, 24. hodín. Ako ďalej uviedol Anton Bódis zo spoločnosti SkyToll:

„Pozastavenie zasielania notifikácií v noci by znamenalo, že ich zákazníkom budeme zasielať s príliš veľkým predstihom pred ukončením platnosti diaľničnej známky. To by mohlo spôsobiť, že notifikácia by stratila svoj význam, lebo zákazníci, ktorí by e-známku neuhradili okamžite, by na to mohli zabudnúť,“ uviedol pre Živé.sk.

V podstate je teda celý problém v tom, že ľudia by mali vedieť o vypršaní lehoty diaľničnej známky tesne pred tým ako sa tak stane. Pokiaľ by sme správu dostali skôr, pravdepodobne by sme ju prehliadli a na známku o pár dní úplne zabudli

SMS ohľadom konca platnosti diaľničnej známky chodia aj v noci.
SMS ohľadom konca platnosti diaľničnej známky chodia aj v noci.

Firma má svoje stanovisko v tom, že podľa jej predpokladov by mala na konte oveľa viac sťažností pri predčasnom odosielaní. Odosielanie v noci nie je ideálne ale vadí menšiemu počtu používateľov ako tým, ktorý by dostávali SMS podstatne skôr. Pokiaľ vás teda prekvapila nočná SMS, nebuďte prekvapení. Ani zďaleka nie ste sám/sama.

Našej redakcii sa tento systém páči

Hoci je nákup celoročnej diaľničnej známky na Slovensku dosť nevýhodný (viaže sa na kalendárny rok), SMS správy o skončení platnosti sú vecou, ktorá nám mimoriadne vyhovuje.

Ľudia v dnešnej dobe jednoducho zabúdajú a približne po 2 rokoch ich zvykne očakávať v poštovej schránke nepríjemná pokuta za nezaplatenie. V takomto prípade sa tomu môžu aspoň vyhnúť aj keď SMS správa príde o 3 v noci. Ráno si ju jednoducho prečítajú a poplatok uhradia.

Prečítajte si tiež  Dobre si rozmyslite, či s ním pôjdete do vody: Z iPhonu 11 Pro nám vytŕča tesnenie.

Netreba sa teda hnevať na spoločnosť SkyToll. Systém možno nie je ideálny, ale aspoň nejaký zatiaľ je a to kvitujeme. Ja osobne som ani nevedel o tom, že niečo podobné funguje. Akonáhle ma ale v noci prekvapila SMS správa, bol som veľmi milo prekvapený. Je to dôkaz toho, že v našej krajine aspoň niečo funguje. Do komentára nám napíšte, v akom čase prišla informácia vám. Bolo to cez deň alebo v noci?

SMS ohľadom konca platnosti diaľničnej známky chodia aj v noci.
SMS ohľadom konca platnosti diaľničnej známky chodia aj v noci.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.