Hoci som už od roku 2010 horkokrvný Apple používateľ, vôbec to neznamená, že si potrpím len na produkty tejto značky. Aj keď je pravda, že v redakcii používame a testujeme rôzne zariadenia, ja sám som verný mnohým produktom aj niekoľko rokov a nezvyknem ich pravidelne obmieňať. Aj to je dôvod, pre ktorý môže prísť moja zostava niekomu zastaralá.

Na ruke nosím Apple Watch Series 7, do uši si vkladám AirPods Pro 1. generácie a prácu vykonávam na svojom MacBooku Pro M1, ktorý som si zakúpil ešte koncom roka 2020 a dodnes mi verne a spoľahlivo slúži. Jediný Apple produkt, ktorý mením na ročnej báze je iPhone, v súčasnosti model 15 Pro Max. Jednoducho si potrpím na tom, aby som mal v tomto smere vždy ten najlepší hardvér. Čo však moja kancelária?

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že správny Apple fanúšik musí mať všetko len od Apple. Môžem vás uistiť, že to vôbec nie je pravda. Ja osobne si vyberám zariadenia na prácu tak, aby čo najviac vyhovovali mojim potrebám a tak ako každý hľadím aj na cenu.

Navyše samotné Apple mi veľakrát nedokáže ponúknuť to, čo napríklad Samsung alebo Logitech. A to je veľká škoda. Poďme sa teda pozrieť na moju zostavu, s ktorou som už nejaký ten piatok veľmi spokojný a s čistým svedomím ju môžem odporučiť aj vám.

1. Zakrivený 34″ monitor Samsung S65UC

34" monitor Samsung S65UC
Zdroj: Samsung

Začnime monitorom, ktorý som si vyberal minulý rok. Hoci je pravda, že veľa práce urobím priamo na svojom MacBooku Pro M1, jeho 13″ obrazovka nestačí na všetko a každý profesionál vám zrejme povie, že čím viac plochy máte k dispozícii, tým ste produktívnejší. Minimálne v mojom prípade to tak platí a funguje.

Monitor Samsung S65uc disponuje vysokým rozlíšením 3440 × 1440 pixelov, vďaka čomu má krásne čistý obraz a tiež dostatočnou 100 Hz obnovovacou frekvenciou. Áno, mohol by mať aj viac, ale na účely mojej práce to bohato stačí. Displej sa vyznačuje krásnymi farbami, výraznými kontrastnými pomermi či samotným prehnutím, čo zvyšuje pohodlie pri práci.

Jeden z hlavných dôvodov, prečo som si tento monitor vybral je, že má aj DisplayPort s Power Delivery, vďaka čomu mi ho stačí cez USB-C jedným káblom napojiť na MacBook a cezeň začne prúdiť nielen obraz, ale aj energia či dátové pripojenie cez LAN. Vďaka tomu mi zo stola zmizla akákoľvek „káblovačka“. Monitor má tiež plnohodnotný USB HUB v zadnej časti (vrátane LAN), stojan, na ktorom sa dá nastaviť výška aj sklon či dokonca integrované reproduktory. Iste, žiaden zvukový zážitok to nie je, no na bežnú prácu mi to úplne stačí.

Prečítajte si tiež  Xiaomi Redmi Watch 3 kúpite v zľave. Podobajú sa na Apple Watch no sú neuveriteľne lacné

Čo sa potom týka ceny, tento monitor sa štandardne predáva za cca 549 €, no vy ho môžete mať v zľave po kliknutí na tento odkaz len za 439 €, čo je vzhľadom na to, čo všetko ponúka vynikajúca ponuka. Ja sám som ho kúpil o cca 80 € drahšie, no túto investíciu aj tak neľutujem. Je to skrátka vydarený monitor so všetkým, čo ku tomu patrí.

2. Klávesnica Logitech MX Keys S

Logitech MX keys
Zdroj: YouTube / Created Tech (úprava redakcie)

Pokiaľ nás sledujete pravidelne, možno už viete, že nie som celkom fanúšik klávesnice Magic Keyboard. Dlhé roky som ju síce používal, dlhé roky som s ňou bol spokojný, no akonáhle som raz vyskúšal Logitech MX Keys S, nedokážem si ju vynachváliť.

Na tejto klávesnici sa extrémne pohodlne píše, ponúka podsvietenie, dlhú výdrž batérie so vstavaným akumulátorom, ktorý sa nabíja cez USB-C konektor a nechýba jej ani prémiové spracovanie a solídna váha, vďaka ktorej mi neuteká po stole. Mohol by som tu o nej písať litánie ešte nejaký ten piatok, no myslím si, že oveľa lepšie urobíte, keď si to vyskúšate na vlastnej koži. Ten rozdiel oproti iným klávesniciam je priepastný.

A dobrá je aj cena, ktorá nie je na tak vydarený produkt vôbec vysoká. Zatiaľ čo bežne sa Logitech MX Keys S predáva za cca 120 €, vy ju môžete získať po kliknutí na tento odkaz už za 94,32 €. Je to síce drobná zľava, no tento produkt sledujem dlhodobo a do vysokých cenových zvýhodnení skoro vôbec nespadá. Asi to nebude náhoda.

3. Myš Logitech M720 Triathlon

logitech m720 triathlon
Zdroj: YouTube / kendidshoots / Ahsan Ali (úprava redakcie)

Do tretice sa pozrime na dostupnú bezdrôtovú myš Logitech M720 Triathlon, ktorá je už síce na trhu nejaký ten piatok, no opäť ide o produkt, na ktorý ja osobne nedám dopustiť. Má perfektný ergonomický tvar, vďaka čomu sa pohodlne používa a rovnako aj ideálnu váhu. Zaujímavou funkciou je aj tlačidlo, po ktorého stlačení sa zmení koliesko na myši na dokonalo hladké a veľmi tiché. Hodí sa to najmä vtedy, keď nechcem otravovať kolegov, ktorí sa na niečo sústredia.

Myš má veľmi presný senzor s rozlíšením až 1000 dpi a takisto má tri programovateľné tlačidlá, vďaka ktorým ju viete automaticky prepínať medzi troma samostatnými počítačmi. Ja osobne som túto funkciu zatiaľ nevyužil, no keďže mám aj klasické PC s operačným systémom Windows, v blízkej budúcnosti ju určite otestujem. Azda jedinou nevýhodou tejto myši je, že nemá vstavaný akumulátor. Používateľ sa musí spoliehať na vymeniteľnú AA batériu, ktorá vydrží cca 6 – 12 mesiacov. Nemyslím si ale, že by vám to malo prekážať.

Prečítajte si tiež  Veľký únik: Niektoré verzie iPhonu 15 poskytnú Thunderbolt porty pre rýchly prenos dát

Táto myš je vyrobená zo solídnych materiálov, pohodlne sa používa a za tie roky čo ju mám som s ňou nezaznamenal ani jeden problém. Aj preto ju môžem len a len odporučiť. Robí sa mi s ňou podstatne lepšie, ako s Magic Mouse, ktorá mi príde príliš „ploská“ hoci samozrejme po dizajnovej stránke vyzerá oveľa lepšie a navyše má aj dotykové gestá. Ja sám som sa ich ale vzdal a vôbec mi nechýbajú. Logitech M720 Triathlon sa dá dnes kúpiť po kliknutí na tento odkaz len za 54,9 €.

Záver

Ako môžete vidieť sami, ani najväčší Apple fanúšikovia sa nespoliehajú výhradne na technológie od spoločnosti Apple. Iste, namiesto Samsung monitora som si mohol kúpiť Apple Studo Display s ešte vyšším rozlíšením, no ten má len 27″ a 60 Hz, čo mi vôbec nevyhovovalo. Taktiež je minimálne trojnásobne drahší, ako môj aktuálny monitor, ktorému vôbec nič nechýba.

Druhou voľbou od Apple by bol 32″ Pro Display XDR, no pri ňom by som sa dostal na cenu cca 5 000 €, čo je vzhľadom ku mojej práci absolútne absurdné. Nie som predsa profesionálny grafik ani strihač videí.

Na záver teda môžem skonštatovať, že nie všetko od Apple je dokonalé. Na svoj Mac napríklad nedám dopustiť a veľmi mi vyhovuje aj jeho klávesnica či trackpad. To však platí len vtedy, keď používam 13″ displej mimo kancelárie. Akonáhle sedím na svojom pracovnom mieste, vyhovuje mi úplne iný hardvér a ten žiaľ nevyrába Apple.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -