Zákazník New Yorského jablkového obchodu na Piatej Avenue určite nebude na svoj posledný nákup spomínať v dobrom. Pred pár dňami sa udial kuriózny prípad, v ktorom bol krátko po odchode z predajne okradnutý nemenovaný 27-ročný muž, ktorý si v obchode Apple Store kúpil až 300 iPhonov.

Prečítajte si tiež  Apple chystá iPad s gigantickým displejom. Príde ešte tento rok?

V troch taškách niesol 300 modelov iPhonu 13, pričom počas cesty k svojmu autu vedľa neho zastalo ďalšie vozidlo. Z auta následne vyskočili dvaja muži a žiadali, aby im vydal tašky. Keďže muž nechcel svoj drahocenný nákup vydať, začal sa brániť a po údere do tváre mu dvojica lupičov odcudzila jednu z tašiek.

V ukradnutej taške sa nachádzalo 125 iPhonov v hodnote 95 000 dolárov. Polícia uviedla, že dotyčný muž často nakupoval veľké množstvá iPhonov práve v Apple Store na Piatej Avenue. Tie následne predával vo svojom menšom podniku. Zvláštne však je, že tento nákup sa uskutočnil o jednej v noci a preto sa muž stal obeťou zločinu oveľa ľahšie, ako by tomu bolo počas dňa.

Apple Store New York 5th Avenue
Zdroj: Apple

Táto predajňa Apple Store je otvorená 24 hodín denne, čo umožnilo nákupy v neskorých nočných hodinách. Spoločnosť Apple mala v tom čase aj výpredaj na Black Friday, čo lákalo nejedného záujemcu aj počas noci. Newyorská polícia lúpež vyšetruje ako lúpežné napadnutie, pričom obeť nebola vážne zranená. Popis podozrivých a ich vozidiel zatiaľ nebol zverejnený.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -