Kamenné prevádzky spoločnosti Apple, sú vo svete veľmi populárne. Dokonca až tak populárne, že patria medzi najnavštevovanejšie predajne na svete a obchodné centrá sa doslova bijú aby Cupertinsky gigant otvoril jednu zo svojich prevádzok práve u nich. Niekedy to ale môže priniesť svoje nepríjemnosti. Pozrite sa na túto lúpež, počas ktorej sa podarilo za 30 sekúnd ukradnúť produkty v hodnote 23 tisíc eur. 

Polícia má plne ruky práce

Zaujímavý prípad sa odohral v kalifornskom meste Fresno. Počas bežného dňa do prevádzky vtrhli 4 muži v kapucniach, ktorý behom 30 sekúnd dokázali ukradnúť tovar v hodnote 23 tisícov eur. Nevadilo im dokonca ani to, že obchod je plný návštevníkov (teda svedkov). Predajňu vykradli tak rýchlo, že sa mnohí ani len nestihli spamätať z toho, čo sa vlastne deje. Našťastie neohrozili nikoho zdravie, len majetok samotného Applu. Podľa polície pri sebe nemali žiadne zbrane, nešlo teda o ozbrojený útok.

Polícia momentálne po týchto mužoch pátra. Nehľadá ich 4 ale rovno piatich, nakoľko jeden zo zlodejov údajne čakal v aute. Produkty z prevádzky budú zlodeji pravdepodobne predávať na diely. Pokiaľ by ich predávali v celku, pravdepodobne by ich polícia vypátrala veľmi rýchlo.

Našiel sa aj hrdina

Celý tento incident ukázal aj jednu dobrú hoci možno trocha diskutabilnú stránku. Počas lúpeže sa totižto jeden muž pokúsil páchateľov zastaviť. Postavil sa do dverí a čakal, kým budú so svojim lupom utekať. Naneštastie 4 páchatelia dokázali muža hravo premôcť a ten následne spadol na zem. Aj keď sa mu teda nepodarilo nič vyriešiť, pokúsil sa pomôcť a riskoval vlastný život. Čo ak by mal nejaký páchateľ ruke zbraň alebo nôž?

Na internete momentálne prebieha diskusia o tom, či tento krok bol vlastne správny. Firmy majú totižto svoje prevádzky poistené a tak by im mala poisťovňa celú túto škodu preplatiť. Ak by však zastavil jedného z páchateľov, mohol by tak pomôcť polícii. Tá by muža zobrala a veľmi pravdepodobne by dolapila aj ostatných, ktorý sa v tejto lúpeži viezli spolu s ním.

Lúpež nebola až taká úspešná

Nakoniec už iba dodáme, že táto lúpež vlastne nebola až tak úspešná. Hoci zlodeji pripravili spoločnosť Apple až o 23 tisíc eur, treba myslieť na to, že boli štyria či možno piati. Pokiaľ všetko náročne predajú (či už v celku alebo na náhradné diely), hodnota produktov už aj tak bude nižšia. V Kalifornií sa navyše zarába podstatne lepšie ako u nás. Riskovať teda vezenie kvôli niekoľkým tisícom dolárov, ktoré si mohli dotyčný zarobiť aj iným spôsobom za mesiac (možno dva) slušnej roboty sa naozaj neoplatilo.

Prečítajte si tiež  Apple chystá ďalší monitor. Bude lacnejší ako Pro Display XDR

Budeme tento pozoruhodný prípad sledovať a uvidíme, koľko bude polícií trvať, kým páchateľov dolapia!

 

 

 

 

 

Zdroj: refresher.sk, cbsnews.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.