Spoločnosť Apple neustále dokončuje svoj operačný systém iOS 17, ktorý bol dnes vydaný v prvej verejnej beta verzii. A aj keď o ňom v týchto chvíľach vieme skoro všetko, technologický gigant z Cupertina stále dokáže prekvapiť nejakou tou maličkosťou.

Ako si všimol portál Macrumors, v operačnom systéme pribudla novinka pre vytváranie snímok obrazovky, vďaka ktorej sa stáva iPhone ešte sofistikovanejším zariadením. Všetko sa to týka screenshotu webových stránok, s ktorým prišiel po prvýkrát ešte operačný systém iOS 13.

Aj keď je to výborná funkcia, v súčasnosti má jednu veľkú nevýhodu. Výsledok sa ukladá vždy ako PDF, čo môže byť pre niektorých používateľov nepraktické. Apple si to zrejme uvedomilo a preto v novom operačnom systéme iOS 17 vykonalo dôležitú zmenu.

Snímky obrazovky sú v iOS 17 komplexnejšie 

Snímky obrazovky internetovej stránky v iOS 17
Snímky obrazovky internetovej stránky v iOS 17 (zdroj: Macrumors)

Po novom si totiž môžete snímku obrazovky celej webovej stránky uložiť aj ako obrázok, vďaka čomu sa vám s ňou bude lepšie pracovať a rovnako ju môžete omnoho jednoduchšie upravovať.

Treba si priznať, že podobnú funkciu spoločnosť Apple zrejme odkukala od svojho konkurenta, operačného systému Android. Tam je k dispozícii už niekoľko rokov.

Z nášho pohľadu je veľmi pozitívne, že sa spoločnosť Apple snaží operačný systém iOS čo najviac prispôsobiť používateľom a zároveň ho otvára novým možnostiam, ktoré tu chýbali ako soľ.

Reklama
Reklama

Časy, kedy bol iOS len uzavretou a pre mnohých ťažko použiteľnou platformou začínajú byť dávno preč. Systém si však stále dokáže zachovať svoju jednoduchosť, stabilitu a hlavne perfektnú „funkčnosť“. Aj to je dôvod, prečo naň v poslednej dobe prichádza čoraz viac používateľov z Androidu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo aktualizáciu watchOS 9.5. Toto sú všetky novinky, ktoré prináša
Môže ťa zaujímať
- Reklama -