Umelá inteligencia ChatGPT spôsobila vo svete obrovský ošiaľ. V priebehu niekoľkých mesiacov nazbierala milióny používateľov, ktorí s ňou pracujú všetkými možnými spôsobmi.

Táto technológia je už dnes na neskutočnej úrovni, no ako sa zdá, čoskoro sa ešte polepší. Technologický riaditeľ nemeckej pobočky spoločnosti Microsoft Andres Braun pre portál Heise prezradil, že už na budúci týždeň príde na trh ďalšia generácia jazykového modelu GPT-4.

Celé by sa to mohlo udiať vo štvrtok 16. marca 2023 na akcii The Future of Work with AI spoločnosti Microsoft. Práve táto firma investovala do spoločnosti OpenAI, ktorá stojí za ChatGPT, miliardu dolárov ešte v roku 2019. Dnes sa to ukazuje ako jedna z najlepších investícii v technologickom priemysle za posledné roky.

Čo nové prinesie GPT-4 oproti súčasnému GPT-3.5?

Nová úroveň umelej inteligencie by sa mala dať využívať napríklad v spojení s videom. V praxi to znamená, že už nebude schopná generovať iba text ale aj obraz či zvuk, čo môže byť obrovským prínosom pre tvorcov alebo médiá.

Samozrejme, v tomto prípade ide stále len o dohady, takže presné špecifikácie nepoznáme. Ak by sa ale ukázali ako pravdivé, bola by to zásadná inovácia, ktorá by mnohé veci zmenila a takisto zjednodušila rôzne pracovné postupy.

Umelá inteligencia vám môže pomôcť pri práci 

Ako totiž spomína nemecký portál Heise, cieľom umelej inteligencie nie je nahradiť prácu človeka. Skôr sa ju snaží doplniť a zjednodušiť. Pokiaľ si necháte cez ChatGPT vygenerovať text, takmer nikdy ho nie je možné bez dodatočných úprav a korekcií publikovať alebo zverejniť.

Vždy ho treba skontrolovať, doplniť alebo prepísať, pretože obsahuje najrôznejšie chyby, či už gramatické alebo faktické.

Ak sa však s týmto systémom človek naučí pracovať, môže mu to ušetriť hodiny času študovaním a vymýšľaním nových vecí. Uvidíme teda, či bude GPT-4 až o toľko lepšia, ako GPT-3.5, ktorú si môže vyskúšať prakticky každý. Ak by táto technológia napokon nepriniesla podporu práce s videom, mohla by mať aspoň lepší a presnejší jazykový model. A aj to by bola užitočná novinka.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Google Bard je online. Najväčšieho konkurenta ChatGPT si môžete vyskúšať zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -