Spoločnosť Apple už niekoľko mesiacov pracuje na nadchádzajúcej aktualizácii iOS 18, ktorá má priniesť najväčšie zmeny za posledné roky. Gigant z Cupertina sa postará o pridanie prvkov generatívnej umelej inteligencie, ktorá bude spolupracovať s hlasovou asistentkou Siri. Vieme, kedy uvidíme prvé ukážky systému.

Podľa analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg chce Apple predstaviť nástroje umelej inteligencie už na júnovej konferencii WWDC pre vývojárov. Gurman potvrdil a rozšíril informácie o tom, že spoločnosť Apple má v pláne na konferencii oznámiť rad nových AI nástrojov, ako súčasť systému iOS 18, a to vrátane vylepšenej verzie Siri.

Umelá inteligencia od Apple sa nezadržateľne blíži

Apple od začiatku roka 2023 skúša svoj jazykový model s kódovým označením “Ajax”. Jablková spoločnosť uvažuje o tom, že ho použije na pridanie funkcií automatického dopĺňania do svojich základných aplikácií, ako aj do svojho portfólia služieb vrátane Pages, Numbers a Keynote.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Nová verzia aplikácie Xcode bude pravdepodobne obsahovať umelú inteligenciu na dopĺňanie kódu.

Zvažuje tiež integráciu prvkov AI do platformy Apple Music na automatizáciu tvorby playlistov a navyše plánuje využiť túto technológiu na riešenie problémov s AppleCare.

Nebude sa však jednať o aktualizáciu, ktorá prinesie všetky novinky v rámci jedného softvérového updatu. Úplné uskutočnenie vízie generatívnej AI spoločnosti Apple bude trvať minimálne do roku 2025, čo naznačuje, že nie všetky plánované funkcie sa objavia tento rok.

Konkurenti, ako napríklad spoločnosť Samsung, budú mať tak dostatok času, aby zdokonalili svoje vlastné AI technológie a spoločnosti Apple v tomto smere možno aj trochu utiekli. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Takto môže vyzerať iOS 18 v roku 2024: Nasledujúce vylepšenia by sme určite privítali

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -