Sociálne siete zaujímajú aj vrcholových predstaviteľov najväčších technologických spoločností na svete. Ešte minulý mesiac si vytvoril svoj vlastný účet na sociálnej sieti Instagram Threads Phill Shiller, známy zamestnanec spoločnosti Apple. A aj keď tu chýbal jeho šéf Tim Cook, neskôr na sociálnej sieti pribudol aj on sám. Alebo sme si to aspoň mysleli.

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook používa sociálnu sieť Twitter, na ktorej je aktívny od roku 2013. Rovnako sa v minulosti pripojil aj na čínske Weibo, no od tej doby sme ho nikde inde nevideli. Avšak po tom, čo Elon Musk kúpil Twitter, urobil v ňom zmeny a dokonca ho premenoval na X sa začali objavovať názory, či Tim Cook nezváži prechod na inú konkurenčnú platformu, ako je napríklad Threads od spoločnosti Meta.

A predsa sa stalo. Pod používateľským menom @tim.d.cook už v júni 2023 vznikol na Instagrame účet, ktorý pôsobil tak, ako by ho viedol samotný Tim Cook.

Uverejnil dva príspevky. Nachytali sa aj zamestnanci Apple 

Najskôr 20. augusta oslávil Svetový deň fotografie dvoma zábermi zachytenými na iPhone a potom 23. augusta pridal krátku 30 sekundovú reklamnú kampaň, ktorá vznikla v spolupráci so spoločnosťou 3DPets.

Tim Cook je známy tým, že si veľmi stráži svoje súkromie a na sociálne siete nepridáva príspevky z osobného života. Presne tak sa správal aj účet na Instagrame, takže mnohí ľudia uverili, že je skutočný. Napokon sa, ale ukázalo, že ide o obyčajný fake.

Bol však evidentne tak dobre spracovaný, že Tima Cooka na Instagrame začali sledovať aj ďalší vrcholoví predstavitelia spoločnosti Apple. Išlo napríklad o viceprezidentov Lisu Jackson či Alana Dye. Instagram už účet medzičasom zmazal.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tim Cook mal prejav na Univerzite G. Washingtona
Môže ťa zaujímať
- Reklama -