Skvelá správa pre fanúšikov menších displejov. Na internete sa objavili fotografie hliníkovej formy iPadu mini 6. generácie, ktorý by mal byť predstavený už počas tretieho septembrového týždňa.

O obrázky sa postaral portál techordo.com, ktorý ich zverejnil v spolupráci s leakerom xleaks7. Ten síce nemá žiadnu povesť, no hliníková forma vyzerá veľmi presvedčivo.

Ako môžete vidieť sami, zariadenie má dizajn s plochými hranami po vzore iPadu Air alebo iPadu Pro. Ide o zmenu, na ktorú sme čakali až neuveriteľných 9 rokov!

V zadnej časti sa nachádza výrez pre šošovku fotoaparátu, mikrofón a LED dióda. Tou aktuálna generácia iPadu mini nedisponuje. Ide o výsadu najdrahších modelov Pro.

V prednej časti čaká potencionálnych záujemcov edge-to-edge displej s relatívne širokými rámčekmi. V strede je umiestnená kamera pre Face Time hovory, no systém skenovania tváre Face ID nečakajte.

iPad mini 6 sa bude spoliehať na Touch ID v uzamykacom tlačidle rovnako ako iPad Air 4. generácie.

Nové miesto pre tlačidla hlasitosti 

Nakoľko sme iPad mini 6. generácie videli už na množstve únikov, v podstate sa nám v súvislosti s týmito fotografiami potvrdili všetky správy od leakerov.

Napriek tomu však hliníková forma prináša jedno obrovské prekvapenie, ktorým sú tlačidlá regulácie hlasitosti umiestnené vo vrchnej časti zariadenia (oproti uzamykaciemu tlačidlu).

Prečítajte si tiež  Unikol dizajn Apple Watch Series 7. Pozrite sa naň medzi prvými!

S takýmto riešením ešte žiaden iPad nikdy predtým neprišiel a preto je otázne, či tento únik nezobrazuje len formu, pochádzajúcu z dávnejšieho vývoja. Na strane druhej, možno ide o ergonomickejší spôsob ovládania, ktorý zatiaľ nepoznáme. Nechajme sa prekvapiť.

iPad mini 6. generácie dostane okrem iného aj procesor A15 Bionic, kvalitnejší fotoaparát, USB-C konektivitu a veľa ďalších technológií. Dajte nám vedieť do komentára, či sa naň už tešíte.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here