Pokiaľ patríte medzi zarytých fanúšikov spoločnosti Apple, určite ste zvedaví, ako si táto firma poradí s pripravovaným iPadom mini 6. generácie. Ten by sa mal ukázať už v septembri a okrem nového dizajnu získa aj veľmi výkonný procesor.

Svoj ultra-realistický koncept tohto zariadenia zverejnil aj šikovný dizajnér Michael Ma na internetovej stránke Behance. Pri tvorbe sa riadil predovšetkým únikmi a taktiež tvarmi aktuálnych iPadov, z ktorých bude iPad mini 6. generácie vychádzať. Výsledok skúste posúdiť sami, no za nás vyzerá fantasticky.

Hlavnou zmenou prejde samozrejme displej, ktorý sa raz a navždy zbaví hrubých okrajov v hornej a spodnej časti. Zákazníci tu už nenájdu klasický Home Button ale iba gestá a systém rozpoznávania otlačkov prstov Touch ID sa premiestni do uspávacieho tlačidla.

Dizajn sa inšpiruje iPadom Air 4. generácie

Dizajnér pri tvorbe konceptu myslel aj na použitie prispôsobenej Apple Pencil tretej generácie, ktorú po použití bude možné pripnúť o plochú hranu hliníkového šasi a následne aj nabíjať.

iPad mini 6. generácie sa podľa jeho renderov bude predávať v piatich samostatných farbách rovnako ako iPad Air 4. generácie. Z tohto modelu si ale požičia omnoho viac. Dizajn je skoro totožný.

Hlavným rozdielom okrem okresaných rozmerov a niečo hrubších rámčekov okolo 8,4″ displeja môže byť napríklad použitie „len“ dvoch reproduktorov v spodnej časti, tak ako to má aj iPad mini 5. generácie.

Čo sa týka technických špecifikácií, do najmenšieho tabletu od Apple sa zrejme umiestni najvýkonnejší mobilný procesor súčasnosti, ktorým nebude nič iné ako A15 Bionic (5nm).

Očakávať môžeme tiež kvalitnejšie kamery a fotoaparáty, vyššiu operačnú pamäť RAM, skvelú výdrž batérie a v neposlednom rade aj konektivitu skrz USB-C.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o zverejnenom dizajne vy. Páči sa vám alebo nie?

Prečítajte si tiež  5 aplikácii, ktoré sú teraz zadarmo!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.