Nový iPad Pro už o pár mesiacov

V Cupertine dokončujú posledné procesy, týkajúce sa iPadu Pro 11″ tretej generácie a iPadu Pro 12,9″ piatej generácie. Tieto tablety by mali prísť za niekoľko mesiacov s viacerými technologickými vylepšeniami. Pokiaľ ste sa tešili, že Apple prepracuje dizajn, máme pre vás zlé správy. Zariadenia zostanú prakticky rovnaké, ako minulý rok. Potvrdili nám to uniknuté CAD rendery priamo zo spoločnosti Apple.

Predmetné zábery zverejnila internetová stránka mysmartprice, odvolávajúca sa na dôveryhodný zdroj. Už v minulosti sa postarala o viacero presných leakov a tak jej dôverujeme. Podľa snímok môžeme posúdiť, že rozdiely v dizajne budú iba minimálne a pre bežného používateľa prakticky nespozorovateľné.

Tvary neprejdú žiadnou zásadnou zmenou, ale skôr drobnou korekciou detailov. Na renderoch môžeme vidieť, že iPad Pro s 11″ displejom má menší počet reproduktorov, než aktuálne predávaný model. S tým súvisí aj iné rozmiestnenie.

Mysmartprice dodáva, že Apple upraví tiež celkové rozmery menšej verzie tabletu. Opäť sa nemá jednať o nič výrazné, avšak výška bude predstavovať 245,74 mm (dnes 247,6 mm), šírka 176,61 mm (dnes 178,5 mm) a hrúbka 5,9 mm (rovnako ako dnes). Drobné rozdiely môže spôsobiť upravené šasi alebo jeho celkové zmenšenie.

Na záver len doplníme, že nový iPad Pro (11″ a 12,9″) dostane výkonnejší procesor (zrejme) A14X Bionic. Tablet by takisto mohol získať 8GB RAM či zlepšenie GPU. Šepká sa, že v Cupertine nasadia po prvýkrát mini-LED displeje a podporu 5G (Cellular verzie). Nechajme sa prekvapiť.

Príchod iPadu Pro 5. generácie (v prípade 11″ verzie 3. generácie) očakávame v marci/apríli 2021. Ceny by sa meniť nemali a dostupnosť bude na výbornej úrovni (nie ako pri iPhone 12). Do komentára nám napíšte, či na tento tablet čakáte a ak áno, prečo si ho plánujete kúpiť.

Prečítajte si tiež  Nový Mac Pro dostane extrémne výkonné procesory
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmysmartprice
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.