12,9″ iPad Pro s mini-LED displejom

Spoločnosť DigiTimes sa opäť postarala o poriadny rozruch v technologickom priemysle. Firma zdieľala správu určenú pre investorov, v ktorej tvrdí, že Apple úspešne diverzifikovalo dodávateľské reťazce s cieľom priniesť moderné mini-LED displeje v nadchádzajúcej generácii 12,9″ iPadu Pro.

Zaujímavosťou ostáva, že čínsky výrobca BOE splnil všetky požiadavky technologického giganta a po prvýkrát sa môže zapojiť do výroby zobrazovacích jednotiek. Naposledy sme o tom hovorili v súvislosti s iPhonom 12, no kvôli problémom pri skúšobnej produkcii sa plány nezrealizovali.

Už dlhšiu dobu sa vynárajú informácie, ktoré tvrdia, že Apple pripravuje 12,9″ iPad Pro, vybavený mini-LED displejom. Ten by mal priniesť celú radu vylepšení v porovnaní sú súčasným LCD panelom. Medzi hlavné benefity patrí tmavšia čierna, lepší kontrast, vyšší jas a v neposlednom rade aj energetická úspornosť.

V súčasnosti nevieme konkretizovať, kedy uvidíme túto novinku v predaji. DigiTimes však hovorí o začiatku roka 2021 a teda prvom štvrťroku. V princípe ide o podobné obdobie, ako keď Apple predstavilo iPady Pro s LiDARom (2020) a tak tomuto odhadu dôverujeme.

Vo vnútri očakávame okrem pozmeneného displeja aj výkonnejší procesor (napríklad A14X Bionic), podporu 5G siete (LTE verzia) a ďalšie novinky. Do komentára nám napíšte, či vlastníte 12,9″ iPad Pro a ak áno, ako ste s týmto tabletom spokojní. Budeme radi za každý váš postreh.

Prečítajte si tiež  Apple Watch zachránili ďalší ľudský život. Tentokrát príbeh vyrozprával policajt
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.