Spoločnosť Microsoft dnes naznačila, že už čoskoro ponúkne možnosť spustenia hier z Xboxu na jablkovom smartfóne. V súčasnosti je táto funkcia dostupná len pre zariadenia s Androidom. To by sa ale mohlo v blízkej budúcnosti zmeniť.

Hry z Xboxu na iPhone

Technologický gigant, ktorý stojí za jednou z najpopulárnejších herných konzol súčasnosti potvrdil, že pracuje na možnosti streamovania hier do iPhonu.

Na operačnom systéme Andorid už všetko beží spoľahlivo a bezplatne. Používateľ má k dispozícií celú knižnicu z Xbox One. Akonáhle spáruje svoj smartfón s ovládačom, získava skvelý zážitok.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft vyvíja novú appku (s rovnakými možnosťami) dostupnú pre iOS (a pravdepodobne aj iPadOS) už niekoľko rokov.

Mnoho ľudí si myslelo, že do App Store nikdy nedorazí. Môže za to prísna politika spoločnosti Apple pre podobné herné platformy.

Svetielko nádeje priniesol Sean Hollister z portáu The Verge. Podľa jeho vyjadrení má Microsoft riešenie, ktoré nie je v rozpore s pravidlami. Apple by ho malo v rámci vlastných obchodných podmienok uznať. Nechajme sa prekvapiť, či sa to skutočne podarí.

Bližšie detaily o funkčnosti služby či dátume predstavenia zatiaľ nie sú známe. Predpokladáme ale, že sa vývojári budú snažiť všetky procesy urýchliť. V tejto oblasti je v súčasnosti mimoriadne silný konkurenčný boj.

Pokiaľ Microsoft nájde „dieru“ v obchodných podmienkach, cez ktorú sem prinesie stramovanie hier, predbehne tým mnoho iných technologických firiem. Tie sa o to snažia dlhé roky.

Do komentára nám napíšte, ako sa na streamovanie hier do mobilného zariadenia pozeráte vy. Dáva vám to zmysel, alebo je to zbytočné?

zdroj

Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií|15.11.2016
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.