Spoločnosť Microsoft dnes naznačila, že už čoskoro ponúkne možnosť spustenia hier z Xboxu na jablkovom smartfóne. V súčasnosti je táto funkcia dostupná len pre zariadenia s Androidom. To by sa ale mohlo v blízkej budúcnosti zmeniť.

Hry z Xboxu na iPhone

Technologický gigant, ktorý stojí za jednou z najpopulárnejších herných konzol súčasnosti potvrdil, že pracuje na možnosti streamovania hier do iPhonu.

Na operačnom systéme Andorid už všetko beží spoľahlivo a bezplatne. Používateľ má k dispozícií celú knižnicu z Xbox One. Akonáhle spáruje svoj smartfón s ovládačom, získava skvelý zážitok.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft vyvíja novú appku (s rovnakými možnosťami) dostupnú pre iOS (a pravdepodobne aj iPadOS) už niekoľko rokov.

- Reklama -

Mnoho ľudí si myslelo, že do App Store nikdy nedorazí. Môže za to prísna politika spoločnosti Apple pre podobné herné platformy.

Svetielko nádeje priniesol Sean Hollister z portáu The Verge. Podľa jeho vyjadrení má Microsoft riešenie, ktoré nie je v rozpore s pravidlami. Apple by ho malo v rámci vlastných obchodných podmienok uznať. Nechajme sa prekvapiť, či sa to skutočne podarí.

Bližšie detaily o funkčnosti služby či dátume predstavenia zatiaľ nie sú známe. Predpokladáme ale, že sa vývojári budú snažiť všetky procesy urýchliť. V tejto oblasti je v súčasnosti mimoriadne silný konkurenčný boj.

Pokiaľ Microsoft nájde “dieru” v obchodných podmienkach, cez ktorú sem prinesie stramovanie hier, predbehne tým mnoho iných technologických firiem. Tie sa o to snažia dlhé roky.

Do komentára nám napíšte, ako sa na streamovanie hier do mobilného zariadenia pozeráte vy. Dáva vám to zmysel, alebo je to zbytočné?

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here