Napriek tomu, že spoločnosť Apple sa rada pýši svojou dlhoročnou podporou operačného systému pre všetky zariadenia, majitelia Apple produktov ich majú vo zvyku často meniť. Nový prieskum odhaľuje, ako často zvyknú používatelia vymieňať iPhone, iPad či Mac za nový model.

Ako ste už určite usúdili aj sami, na prvom mieste sa umiestnilo najrozšírenejšie zariadenie z dielne jablkovej spoločnosti. Práve iPhone je v živote používateľov najdôležitejším zariadením, čo vedie k pravidelnému upgradovaniu na novšiu generáciu. Technologický gigant z Cupertina na tom samozrejme dobre zarába. Zle si však nevedie ani iPad či Mac.

Všetky tri zariadenia sú schopné poslúžiť dlhé roky, čoho dôkazom je vynikajúca podpora operačných systémov a ich pravidelné aktualizácie.

V prípade iPhonov sa bavíme o viac ako šiestich rokoch, čo je v porovnaní s konkurenciu neuveriteľne dlhá doba. Napriek tomu však tieto zariadenia vlastníme výrazne kratšie.

Výmena Apple produktov - graf
Zdroj: Cirpapple

Prieskum sa okrem obľúbenosti zariadení pozrel aj na to, bez akého produktu by používatelia takpovediac „nevedeli existovať“. Viac ako 80% respondentov uviedlo, že by stratený, odcudzený alebo poškodený iPhone nahradili novým modelom okamžite alebo do niekoľkých dní.

Za jablkovým telefónom však iPad a Mac o niečo zaostáva. V prípade týchto kategórií sa ale tiež bavíme o okamžitej výmene alebo náhrade do niekoľkých dní. Zaujímavosťou je, že majitelia Macov potrebujú svoje počítače o niečo viac ako majitelia iPadov.

Pravdepodobne za to môže ich lepšia využiteľnosť pri každodennej práci.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort. (reklama)

Loopi Eco Case
Reklama

Napríklad približne 90% používateľov Macov by stratený, ukradnutý alebo pokazený počítač nahradilo do jedného týždňa, no iba 80% majiteľov iPadov by tak urobilo v rovnakom období.

Zaujímavé je tiež to, že len malá časť používateľov iPhonu, iPadu a Macu uviedla, že by predchádzajúci model zariadenia nevymenila. To naznačuje, že všetky tri produkty sa stali pre používateľov Apple do určitej miery nenahraditeľnými.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozor na túto beta verziu macOS Sonoma. Mac sa po jej inštalácii nedá používať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -