Ešte v novembri 2019 sme vás informovali o tom, že do Facebooku zamieri Dark Mode. V tej dobe sme ale ešte naozaj netušili, kedy to presne bude. Dnes sa k nám dostali informácie od tejto sociálnej siete, ktoré nám prezrádzajú, že už čoskoro!

Na jar príde Facebook s podporou nočného režimu.

Nočný režim je už pre mnohé firmy a zariadenia považovaný za úplnú samozrejmosť. Jedna z najväčších sociálnych sietí na svete ho však stále nemá integrovaný ani v aplikácii a ani vo webovom rozhraní. Samozrejme pokiaľ sa jedná o niečo tak gigantické, ako je práve Facebook, nemusí to byť dvakrát jednoduché. Každopádne doba, kedy sa Dark Modu dočkáme aj tu príde už čoskoro.

Podľa najnovších informácii to bude ešte tento rok. Konkrétne niekedy na jar. Nie je ale jasné, či sa bavíme o začiatku alebo o konci tohto ročného obdobia. Pokojne to môže byť teda aj za niekoľko dlhých mesiacov. Už počas posledných dní sa niektorým používateľom po celom svete začal objavovať nový “testovací” dizajn. Na základe toho si mohli vyskúšať rozhranie a poskytnúť tak vývojárom spätnú väzbu na to, či sú s ním spokojní alebo nie.

Testovaní používatelia obdržali od sociálnej siete najprv špeciálnu výzvu na testovanie. Pokiaľ o to nemali záujem samozrejme, že ju mohli pokojne odmietnuť. Facebook sa s novým dátumom vydania vylepšenej verzie pochválil konkrétne redakcii CNET.

Čo sa týka vynoveného webového rozhrania, tak hlavnou novinkou bude určite už vyššie spomínaný tmavý režim, ktorý sociálna sieť momentálne trochu “postráda”. Okrem toho by sme sa ale mali dočkať aj ďalších vylepšení. Patriť tu má napríklad nový postranný panel či navigačná lišta, ktorá by sa mala podobať operačnému systém iOS. Do komentárov nám napíšte, či sa na toto vylepšenie tešíte. Podľa nás ide o niečo, čo poteší milióny ľuďí po celom svete. Tmavý režim je dnes inn a musia sa tomu prispôsobiť všetci giganti…

Na jar príde Facebook s podporou nočného režimu.
Na jar príde Facebook s podporou nočného režimu.
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here