Nová správa od analytickej spoločnosti Nikkei Asia potvrdila, že spoločnosť Apple predstaví v roku 2022 nový iPhone SE 3. generácie, ktorý bude naďalej spĺňať funkciu najdostupnejšieho smartfónu v ponuke.

Kompetentní však neurobia taký krok, aký by očakávala azda väčšina fanúšikov. iPhone SE 3. generácie zrejme nedostane nový dizajn ale iba technológie. V praxi by sa tak mal zákazník stretnúť so šasi iPhonu 8, v ktorom však bude namakaný hardvér. Technologický gigant chce v roku 2022 úplne vyradiť predaj 4G smartfónov, aby boli v ponuke iba modernejšie zariadenia s podporou super-rýchlej 5G siete. Aj preto prejde základný iPhone evolúciou, ktorá mu okrem modernejšieho modemu nadelí aj oveľa výkonnejší čip.

Ako iste viete, aktuálny iPhone SE 2. generácie obsahuje procesor A13 Bionic (7 nm+), ktorý je do dnešných dní považovaný za veľmi rýchly. Analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 75 %) nedávno uviedol, že nástupca dostane procesor A14 Bionic.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3 sa už síce pripravuje, no zaujímať vás bude až štvrtá generácia. Vieme kedy príde!

S tým však nesúhlasia analytici zo spoločnosti Nikkei Asia. Tí sú presvedčení, že Apple tomuto modelu naservíruje rovno najmodernejší čip A15 Bionic. Ten si svoju premiéru odbije už v septembri v iPhone 13 či iPade mini 6. generácie.

Prečo chce Apple použiť práve čip A15 Bionic? 

iPhone SE 2. generácie

Ak vás zaujíma, prečo sa Apple rozhodne pridať do svojho najlacnejšieho modelu ten najlepší procesor, aký bude mať k dispozícii, odpoveď je celkom jednoduchá. V prvom rade to bude kvôli určitej kompatibilite s 5G modemom Q60comm X60.

Taktiež v tom ale musíme hľadať aj marketingové ciele spoločnosti Apple či snahu vyvinúť produkt, ktorý zákazník nebude musieť vymieňať po jednom alebo dvoch rokoch aktívneho používania. Ako iste viete, iOS 15 bude podporovať napríklad aj iPhone 6S z roku 2015 a to je šesť ročný smartfón.

Podľa tejto logiky by mal teda iPhone SE 3 z roku 2022 získať podporu najnovších verzií operačných systémov aj v rokoch 2027 či 2028 a na to už bude potrebovať poriadne výkonný hardvér. Nechajme sa prekvapiť.

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -