Nebudeme si klamať, seriál Stranger Things patrí medzi to najlepšie, čo si na streamovacej službe Netflix momentálne môžete pozrieť. Približne pred mesiacom (27. mája) pribudla do služby vydarená štvrtá séria, avšak ako už býva zvykom, jej záver bol naplánovaný na neskorší dátum. Konkrétne na 1. júla 2022.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Obľúbené sci-fi s hororovým podtónom, ktoré zožalo obrovský úspech aj u nás na Slovensku, končí dvoma dielmi, ktoré majú dokopy cez 230 minút.

Zatiaľ čo prvý „Chapter Eight: Papa“ budete sledovať približne jeden a pol hodiny, ten druhý „Chapter Nine: The Piggyback“ je skôr dlhým celovečerným filmom s celkovým trvaním až 2 hodiny 22 minút.

Netflix krátko po sprístupnení posledných dvoch dielov štvrtej série Stranger Things zlyhal 

Netflix na televízore s červeným podsvietením
Zdroj: Unsplash / Thibault Penin

O tom, že seriál Stranger Things je celosvetovým fenoménom nehovoria iba média. Potvrdzujú to aj diváci, ktorí si chceli pozrieť finálne štvrtej série prakticky okamžite ako bolo dostupné.

Na Slovensko prišlo včera, o 9:00 hodine nášho času, no niektorí používatelia sa mohli stretnúť s výpadkami celej služby, ktoré vraj spôsobil obrovský nával divákov.

Tento efekt nebol citeľný len na Slovensku, no objavoval sa po celom svete, v najväčšej miere v Amerike. Trvalo ale našťastie len niekoľko minút, kým sa situácia vyriešila a ustálila. Streamovacia platforma to napokon zvládla bravúrne.

Hodnotenie hovorí za všetko

Štvrtá séria Stranger Things je už so svojim veľkolepým finále dostupná na Netflixe
Zdroj: Stranger Things / Netflix

Aj keď je záver štvrtej série Stranger Things dostupný na Netflixe v podstate len jeden deň, už teraz je k dispozícii hodnotenie, ktoré je viac ako pozitívne. Zatiaľ čo celá séria si na IMDb drží fantastických 8,7/10 bodov (na základe 1,1 milióna hodnotiacich), posledné dve epizódy sú na podstatne vyššej úrovni.

Zatiaľ čo dieľ „Chapter Eight: Papa“ dosiahol 9/10 bodov, záver štvrtej série „Chapter Nine: The Piggyback“ diváci ohodnotili na 9,4/10 bodov. Netreba snáď ani dopĺňať, že v oboch prípadoch presiahol počet recenzii hranicu sedem tisíc a to len za 24 hodín od sprístupnenia na Netflixe.

Ak teda nemáte čo na robote, prípadne budete mať večer voľno, štvrtá séria Stranger Things je možno lepšou voľbou ako kino. A pokiaľ ste tento seriál nikdy predtým nevideli, určite vám odporúčame pozrieť si ho. Je akčný, napínavý a rýchlo vás pohltí svojou fantastickou atmosférou 80-tých rokov minulého storočia. Tak na čo ešte čakáte?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.