Keďže našu stránku navštevujú stovky tisíc fanúšikov spoločnosti Apple mesačne, napadlo nás, že by sme im mohli priniesť viac ako len novinky, návody alebo iné články.

Už niekoľko mesiacov pracujeme na novej platforme, pomocou ktorej budete môcť kúpiť alebo predať akékoľvek Apple zariadenie, prípadne príslušenstvo.

Náš bazár nájdete na adrese www.svetapple.sk/bazar a od dnešného dňa naň môžete oficiálne pridávať inzeráty. Je to veľmi jednoduché. Taktiež sa naň prekliknete prostredníctvom ikony vo vrchnej časti webu.

No a keďže sa chceme pomaličky rozbehnúť, budeme radi keď nám pomôžete naplniť jednotlivé sekcie produktov čo najrýchlejšie.

My za to na oplátku vyberieme niekoľko inzerátov týždenne, ktoré prezdielame na našich sociálnych sieťach, kde nás v súčasnosti dokopy sleduje bezmála 40 000 ľudí.

Na záver budeme radi, keď nám dáte spätnú väzbu (pokojne aj do komentárov pod týmto článkom), čo by sme mohli v našom bazári zmeniť alebo vylepšiť. Robíme ho v prvom rade pre vás a tak chceme docieliť, aby ste mali ten najlepší používateľský zážitok. Vecné postrehy budeme čo najrýchlejšie aplikovať do praxe.

Ako pridať inzerát na SvetApple bazár? 

Postup pridávania inzerátu je úplne jednoduchý a zaberie vám dokopy len 1 až 2 minúty. Všetko čo potrebujete je kliknúť na tlačidlo Pridať inzerát“ v pravom hornom rohu a následne sa dostanete na stránku Nový inzerát.

Pri pridávaní inzerátu nezabudnite vybrať kategóriu zariadenia a taktiež do jeho názvu uviesť presnú kapacitu úložiska (prípadne iné technické údaje) a ideálne aj farbu. Dôležitú sú tiež kontaktné údaje, cena, lokalita a samozrejme popis.

Našim odporúčaním je popis rozčleniť na niekoľko riadkov aby boli jednotlivé informácie prehľadnejšie. Tu je príklad:

„Predám iPhone 8 Plus zakúpený v roku 2019.
Telefón je málo používaný a má vymenenú batériu v autorizovanom servise.

Zdravie batérie je 100 %.

S výnimkou drobného šrámu v ľavom hornom rohu je telefón v podstate ako nový. Preferujem osobný odber no môžem poslať aj na dobierku.“

Na záver sa dostávame ku fotografiám, ktoré by mali byť kvalitné aby si prípadný záujemca mohol pozrieť skutočný stav produktu. Prvý obrázok, ktorý sa nachádza v okne pre pridávanie fotiek bude vždy náhľadový (na screenshote nižšie je to predná časť iPhonu 8 Plus).

Ako by mal vyzerať inzerát

Na záver už iba niekoľko rýchlych tipov, ako by mal vyzerať ideálny inzerát. Pokiaľ predávate akékoľvek zariadenie, určite si dajte záležať najmä na fotkách a popise – pretože to je to čo predáva.

Prečítajte si tiež  5 pozadí od SvetApple! (4.6.2015)

Zároveň vás chceme upozorniť a tiež poprosiť aby ste uvádzali iba skutočne informácie a reálny stav zariadenia – ušetríte tým čas sebe aj kupujúcemu. 

V ideálnom prípade nahrajte aspoň 7 fotografií a ak predávate napríklad iPhone, nikdy nezabúdajte uviesť zdravie batérie. Pokiaľ na záver nastavíte reálnu cenovku, veríme, že samotný predaj prebehne úspešne.

Tak na čo ešte čakáte? Viac na SvetApple Bazári

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.