Ušný maz je nechutný. Ak sa k tomu pridá špina a nečistoty, vaše slúchadlá sa môžu pomerne rýchlo zašpiniť a nemajú moc pôvabný vzhľad. Našťastie však existuje nástroj, ktorý vám umožní bezpečne vyčistiť AirPods, AirPods Pro alebo iné zariadenia určené na počúvanie hudby. Takto to celé funguje.

Na začiatku treba spomenúť, že ušný maz sa v ušných kanálikoch tvorí neustále. Aj preto niekedy nemusí stačiť pravidelné čistenie uší vatovými tyčinkami, aby sa nedostal aj na slúchadlá. Na nich potom priťahuje rôzne nečistoty, ktoré ľahko nájdu všetky zákutia a štrbiny a z týchto miest sa na konci dňa ťažko odstraňujú.

Aj to je dôvod, prečo ľudia na vyčistenie slúchadiel zvyknú používať rôzne nástroje a zlepšováky, ako napríklad stlačený vzduch, vatové tampóny, alkoholové utierky, vatové tyčinky alebo kombináciu viacerých z vymenovaných spôsobov. Najefektívnejšie riešenie je však úplne iné a hlavne vás nezruinuje.

Čistiace pero od Hagibis

Čistiace pero na slúchadlá AirPods. Jeho cena je prekvapivo nízka
Čistiace pero na slúchadlá AirPods. Jeho cena je prekvapivo nízka (zdroj: Apple Insider)

Tento zvláštne vyzerajúci nástroj od spoločnosti Hagibis bol vyvinutý na to, aby vyriešil váš problém s ušným mazom. Ide o obojstranné zariadenie s tromi zabudovanými nástrojmi. Na jednej strane je dlhý koniec z mikrovlákna, pripomínajúci zmenšený čistič rúr. Je mäkký a nečistoty sa naň prichytávajú podobne ako na prachovku.

Stred sa dá vytiahnuť a otočiť, čím sa odhalí druhá dvojica nástrojov. Jeden z nástrojov vyzerá podobne ako klasické pero – bez atramentu – a druhý je malá kefka s mäkkými štetinami.

Čistenie AirPods za pomoci tohto nástroja 

S kovovým hrotom čistiaceho pera prejdite po všetkých ťažko dostupných miestach vo vašich AirPods
S kovovým hrotom čistiaceho pera prejdite po všetkých ťažko dostupných miestach vo vašich AirPods (Zdroj: Apple Insider)

Koniec z mikrovlákna je ideálny, ak potrebujete vyčistiť puzdro AirPods. Je dostatočne dlhý na to, aby sa dostal do hlbokých nabíjacích otvorov vo vnútornej časti puzdra a zároveň tenký, aby mu neprekážali jeho zaoblené tvary.

Časť z mikrovlákna je ideálna na čistenie vnútornej časti nabíjacieho púzdra AirPods
Časť z mikrovlákna je ideálna na čistenie vnútornej časti nabíjacieho púzdra AirPods (zdroj: Apple Insider)

Na slúchadlá do uší sa používajú nástroje na odvrátenej strane „pera“. Pri slúchadlách AirPods Pro môžete prejsť kovovým hrotom po vnútornom okraji silikónovej koncovky slúchadiel, aby ste dostali všetky nečistoty preč. Pri klasických AirPods budete vyhľadávať miesta z plastu.

Ak je znečistená mriežka, aj tu treba použiť tenký hrot. Buďte však opatrní, aby ste si zariadenie nepoškodili.

Vďaka ostrým hranám sa dostanete s týmto zariadením aj do najtenších špár
Vďaka ostrým hranám sa dostanete s týmto zariadením aj do najtenších špár (zdroj: Apple Insider)

Nakoniec môžete na všetky slúchadlá od Apple, použiť malú kefku, aby ste z nich dostali preč aj tie najmenšie zvyšky nečistôt. Ak to urobíte správne a dáte si záležať na detailoch, zariadenie bude vyzerať skoro ako nové.

Cena je smiešna 

Časť vyrobená z mikrovlákien zachytí všetky nečistoty
Časť vyrobená z mikrovlákien zachytí všetky nečistoty (zdroj: Apple Insider)

AirPods je zariadenie, za ktoré ste zaplatili pravdepodobne viac ako 150 €, pričom drahšie modely idú aj po 200 € či dokonca 280 €. Investícia do čistiaceho pera je však v porovnaní so všetkými spomenutými čiastkami doslova smiešna.

Prečítajte si tiež  Nula bodov z desiatich. AirPods Pro 2. generácie pohoreli v teste opraviteľnosti

Na Slovensku nájdete toto príslušenstvo po kliknutí na tento odkaz za cca 10 €, takže tu ani nie je priestor na rozmýšľanie. Ak teda máte bezdrôtové slúchadlá, určite to stojí za test. Dúfajme, že nebudete sklamaní.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -