Konferencia WWDC 2022 nám okrem iného priniesla aj bližší pohľad na to, ako bude fungovať operačný systém na jablkových tabletoch. Nový iPadOS 16 prinesie závan sympatických zmien, vďaka ktorým sa iPady ešte viac priblížia svojimi funkciami počítačom Mac. Niekoľko zmien sa však týka aj otázky podporovaných zariadení.

Nový iPadOS 16 bude možné nainštalovať takmer na všetky zariadenia, ktoré disponovali podporou momentálneho systému iPadOS 15. Zo zoznamu však ubudlo niekoľko starších zariadení, ktoré sa podpory operačného systému nedočkali.

iPadOS 16 bude podporovaný na týchto zariadeniach:

iPad Pro (všetky modely)
iPad Air 3. generácie a novší
iPad 5. generácie a novší
iPad mini 5. generácie a novší

Už o niekoľko minút by sme sa mali dočkať zverejnenia prvých beta verzií, ktoré budú spočiatku dostupné výhradne pre vývojárov. Operačný systém iPadOS 16 bude v najbližších mesiacoch dostupný aj v rámci verejných beta testov a jeho oficiálne spustenie je naplánované (ako už býva zvykom) na jeseň 2022.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Toto je dôvod, prečo Apple chystá skladací iPad a nie iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -