Podľa najnovších informácií z dodávateľských reťazcov je výroba iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro v plnom prúde. Všetko zabezpečuje spoločnosť Foxconn vo svojich čínskych fabrikách. Linky sa nezastavia 24 hodín denne a zamestnanci dostali povinné nadčasy (vrátane bonusov).

iPhone 12 klope na dvere

Hoci ešte nebol zverejnený oficiálny dátum predstavenia, viacero leakerov a renomovaných magazínov sa zhoduje na 13. októbri 2020. Práve v tento deň sa bude konať ďalší online event.

Apple nasadilo všetky sily na to, aby bol iPhone 12 dostupný čo najskôr. Výroba meškala z dôvodu pandémie koronavírusu. Najnovšie informácie z dodávateľských reťazcov naznačujú, že továrne Foxconn bežia naplno 24 hodín denne.

Prerušenie produkcie môže nastať iba v prípade nečakanej chyby alebo poruchy strojov. Zamestnanci pracujú v nadčasoch, za čo získajú slušný bonus.

Jedná sa o finančnú odmenu vo výške 10 000 juanov (čo je v prepočte cca 1 257€). Jedinou podmienkou bol nástup 18. septembra (v tento deň pravdepodobne započala výroba) a skončenie o 90 dní neskôr (s 55 odpracovanými dňami). Zamestnanci, ktorí nastúpili do práce 26. septembra získajú bonus 8 500 juanov (čo je v prepočte cca 1 068€). Zvyšené podmienky sú rovnaké.

Prvé zásielky s iPhonom 12 budú distribuované do celého sveta už 5. októbra. V tomto čase sa začnú pod prísnym embargom naskladňovať aby boli pripravené na spustenie predaja.

Ako sme už uviedli vyššie, predstavenie prebehne zrejme 13. októbra. Predobjednávky by mali byť odštartované 16. októbra a predaj prvých kusov 23. októbra. Žiaľ ešte stále nie je jasné, ktoré modely budú dostupné skôr a ktoré neskôr. Na túto informáciu si musíme počkať. Tešíte sa na iPhone 12?

Prečítajte si tiež  Posledné kusy na sklade! Garmin Epix (Gen 2) kúpite na Alze s 240 € zľavou najlacnejšie na Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.