Pokiaľ plánujete nákup nového smartfónu, určite počkajte na iPhone 12. Novinka sa predvedie v štyroch samostatných verziách a poskytne zaujímavé technológie. Dávnejšie sa hovorilo o základnom 128GB úložisku pre všetky modely. Špekulácie teraz vyvracia Jon Prosser, ktorý nám to celé upresňuje.

iPhone 12 mini a iPhone 12 so 64GB základom

Pokiaľ plánujete nákup najlacnejšieho iPhonu, medzigeneračne sa nič nezmení. Inými slovami, 5.4″ iPhone 12 mini (definitívne by malo ísť o oficiálny marketingový názov) a tak isto 6.1″ iPhone 12 budú štartovať na 64GB kapacite.

K dispozícii bude aj 128GB verzia (opäť za príplatok 50$/50€) a vrchol ponuky uzavrie 256GB úložisko (príplatok 100$/100€ oproti 128GB). Apple vďaka tejto politike dorovná zvýšené výrobné náklady, ktoré mu spôsobila technológia 5G.

Základný iPhone 12 bude veľmi slušne vybavený. Na prednej strane očakávame notch s Face ID a kvalitnejší OLED panel. Dizajn má byť hranatý (podobne ako iPhone 4/5) a vzadu sa dočkáme dvojice šošoviek fotoaparátov.

Vo vnútri bude pracovať procesor A14 Bionic a 4GB RAM. Špekuluje sa, že práve iPhone 12 mini a iPhone 12 prídu do predaja skôr ako ich prémiové verzie. Informácia ale nie je potvrdená.

iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max so 128GB základom

Pokiaľ sa rozhodnete pre nákup špičkového iPhonu 12 Pro alebo iPhonu 12 Pro Max, očakávať môžete väčšie, až 128GB základné úložisko. Cena pri tom nenarastie. Na výber bude aj 256GB verzia a 512GB verzia. Za každé navýšenie zaplatíte cca 160€ (podobne ako dnes).

Telefóny získajú rovnaký hranatý dizajn ako lacnejšie modely. Jediným rozdielom budú použité materiály (nehrdzavejúca oceľ namiesto hliníka a matné sklo namiesto lesklého skla).

V prednej časti očakávame ešte sofistikovanejší OLED displej s kvalitnejším zobrazením. Vzadu by sa mali nachádzať 3 šošovky fotoaparátu a LiDAR skener. Procesor A14 Bionic bude spojený so 6GB RAM.

Predaj iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 Pro Max začne podľa všetkého neskôr než sme pôvodne predpokladali. Skloňuje sa dokonca až november, čo potencionálnych záujemcov určite veľmi neteší. Dobrou správou ale ostáva, že predstavenie by sa malo odohrať 13. októbra. Pozvanie na udalosť príde v najbližších dňoch. Tešíte sa?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple začalo predávať repasovaný iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Oproti úplne novému ho nerozoznáte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.