O novinkách spojených s novým iPhonom 13 sme vám priniesli množstvo článkov, ktoré poukazujú nielen na vzhľad novej vlajkovej lode, ale aj na nové možnosti a funckie smartfónu. Nové generácie iPhonu by však so sebou mali priniesť aj jednu negatívnu skutočnosť a to je ich cena. Tá by sa podľa všetkého mala opäť o niečo zvýšiť.

Mohlo by sa zdať, že kríza s nedostatkom polovodičov a čipov pomaly utícha, vzhľadom na to že Apple tento rok predpokladá rekordné objednávky nových zariadení. Ich dodávateľ TSMC však hlási nielen nedostatok pracovnej sily ale aj zvýšenie ceny čipov, čo sa pochopiteľne odrazí na cene finálneho produktu.

TSMC má v pláne zvýšiť náklady na technológiu a výrobu čipov o 20%. Zmena by mala vojsť do platnosti v v januári budúceho roka, takže v prípade ďalších generácií jablkových telefónov si budeme musieť siahnuť do vrecka o čosi hlbšie. Apple preto už teraz plánuje zatlačiť na ziskovosť v iniciatíve vyrovnať stúpajúce náklady.

Prečítajte si tiež  Jon Prosser upresnil, kedy bude predstavený iPhone 13 a kedy sa začne predávať

Oficiálnu cenovku nových modelov iPhonov z rady 13 sa dozvieme už o pár týždňov. Spolu s iPhonom sa dočkáme aj nových Apple Watch Series 7, ktorých úniky poukazujú na nový dizajn a aj zväčšenie obrazovky. V prípade ostatných produktov z portfólia firmy by sme sa do konca roka mohli dočkať aj nového Macu Mini, dvojice 14 a 16-palcového MacBooku Pro alebo slúchadiel AirPods.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJDigiTimes
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.