Možno sa to nezdá, no od dôb vydania nabíjačky MagSafe prešli už dva roky. Teraz sa však spoločnosť Apple uchýlila k nečakanému kroku. Jablková firma vydala novú aktualizáciu firmvéru, ktorá je dostupná pre všetkých majiteľov MagSafe. Nie je však zatiaľ jasné, aké problémy nový firmvér rieši.

Prečítajte si tiež  Kúpte si originálnu MagSafe nabíjačku na iPhone už za 33,90 €. Ušetríte až 25 % z pôvodnej ceny

Takmer každé príslušenstvo od Apple z času na čas dostane aktualizáciu firmvéru a preto MagSafe nemôže byť výnimkou. Spoločnosť Apple poskytuje obdobné aktualizácie príslušenstva na pozadí a bez poznámok k vydaniu, preto je obzvlášť náročné dozvedieť sa čo stojí za samotnou aktualizáciou.

Aktualizácia v znamení kompatibility

Načasovanie vydania naznačuje, že spoločnosť Apple poskytuje mierne vylepšenie kompatibility aby zabezpečila, že AirPods Pro 2 a rad iPhone 14 nebudú mať s používaním nabíjačky žiadne problémy. Firmvér je zodpovedný za detekciu pripojeného zariadenia a odhadovanie rýchlosti nabíjania, takže pravidelné aktualizácie pre nové produkty dávajú určitý zmysel.

iPhome 12 Pro MagSafe
Zdroj: Macrumors

Hoci nie je možné manuálne firmvér stiahnuť, existuje spôsob ako skontrolovať jeho verziu. Nový firmvéru nesie číslo 255.0.0.0 a nahrádza doterajšiu verziu s označením 247.0.0.0.

Ako skontrolovať verziu firmvéru MagSafe

  • Ako skontrolovať verziu softvéru nabíjačky MagSafe.
  • Pripojte iPhone k nabíjačke MagSafe
  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Zvoľte možnosť „Všeobecné“.
  • Kliknite na „Informácie“
  • Prejdite nadol, kde sa v ponuke pripojeného príslušenstva objaví Apple MagSafe
  • Klknite na možnosť MagSafe pre zobrazenie verzie firmvéru

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here