Možno sa to nezdá, no od dôb vydania nabíjačky MagSafe prešli už dva roky. Teraz sa však spoločnosť Apple uchýlila k nečakanému kroku. Jablková firma vydala novú aktualizáciu firmvéru, ktorá je dostupná pre všetkých majiteľov MagSafe. Nie je však zatiaľ jasné, aké problémy nový firmvér rieši.

Takmer každé príslušenstvo od Apple z času na čas dostane aktualizáciu firmvéru a preto MagSafe nemôže byť výnimkou. Spoločnosť Apple poskytuje obdobné aktualizácie príslušenstva na pozadí a bez poznámok k vydaniu, preto je obzvlášť náročné dozvedieť sa čo stojí za samotnou aktualizáciou.

- Reklama -

Aktualizácia v znamení kompatibility

Načasovanie vydania naznačuje, že spoločnosť Apple poskytuje mierne vylepšenie kompatibility aby zabezpečila, že AirPods Pro 2 a rad iPhone 14 nebudú mať s používaním nabíjačky žiadne problémy. Firmvér je zodpovedný za detekciu pripojeného zariadenia a odhadovanie rýchlosti nabíjania, takže pravidelné aktualizácie pre nové produkty dávajú určitý zmysel.

iPhome 12 Pro MagSafe
Zdroj: Macrumors

Hoci nie je možné manuálne firmvér stiahnuť, existuje spôsob ako skontrolovať jeho verziu. Nový firmvéru nesie číslo 255.0.0.0 a nahrádza doterajšiu verziu s označením 247.0.0.0.

Ako skontrolovať verziu firmvéru MagSafe

  • Ako skontrolovať verziu softvéru nabíjačky MagSafe.
  • Pripojte iPhone k nabíjačke MagSafe
  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Zvoľte možnosť „Všeobecné“.
  • Kliknite na „Informácie“
  • Prejdite nadol, kde sa v ponuke pripojeného príslušenstva objaví Apple MagSafe
  • Klknite na možnosť MagSafe pre zobrazenie verzie firmvéru

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -