Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších rodinných filmov. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov 21. storočia. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Počiatok (Inception)

Žáner: Thriller / Mysteriózny / Akčný / Sci-fi / Dobrodružný 

Leonardo DiCaprio sa vo filme Počiatok predstaví ako Dom Cobb, absolútna špička v nebezpečnom umení extrakcie – krádeže cenných tajomstiev z hĺbky ľudského podvedomia. Táto vzácna schopnosť z neho spravila najvyhľadávanejšieho hráča v zákernom svete korporačnej špionáže a pripravila ho o všetko, čo kedy miloval.

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy  

Dokonalý trik (The Prestige)

Žáner: Dráma / Mysteriózny / Thriller

Alfred a Robert sú dvaja kúzelníci, ktorí sa silou mocou snažia predčiť jeden druhého. Ich súperenie sa však čoskoro zmení v smrteľnú pascu plnú napätia. Scarlett Johansson, pôvabná asistentka, sa stane figúrkou aj hráčom v ich súperení.

Hrajú: Christian Bale, Hugh Jackman, Michael Caine

Nedotknuteľní (Intouchables)

Žáner: Komédia / Dráma / Životopisný

Philippe, ochrnutý a bohatý aristokrat, si za svojho nového opatrovníka vyberie Drissa, ktorý práve vyšiel z väzenia. Melancholický multimilionár a extrovertný mladík spolu tvoria neobvyklú dvojicu, ktorej sa humorné zážitky doslova lepia na päty. Bláznivé, zábavné, silné a hlavne “nedoknuteľné”, presne také je ich priateľstvo.

Hrajú: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny

Bohemian Rhapsody

Žáner: Životopisný / Hudobný / Dráma

Dej filmu mapuje raketový vzostup rockovej skupiny Queen v čele s Freddiem Mercurym, ktorý celým svojim ja vzdoroval všetkým formám stereotypu. Ich príbeh začína nečakaným no bleskovým štartom a končí strhujúcim vystúpenám na koncerte Live Aid v roku 1985.

Hrajú: Rami Malek, Lucy Boynton, Gwilym Lee

96 hodín

Žáner: Akčný / Krimi / Thriller / Dráma

Bryan Mills, bývalý tajný špión, dovolí svojej sedemnásťročnej dcére Kim výlet do Paríža s jej kamarátkou. Má však jednu podmienku, Kim mu musí pravidelne telefonovať a hlásiť sa. Počas jedného takého telefonátu sa však stane svedkom únosu svojej vlastnej dcéry. Okamžite berie spravodlivosť do svojich vlastných rúk.

Hrajú: Liam Neeson, Maggie Grace, Leland Orser

Prekliaty ostrov (Shutter Island)

Žáner: Dráma / Thriller / Mysteriózny 

Detektív Teddy Daniels a jeho kolega Chuck Aule pátrajú po vrahyni menom Rachel Solando, ktorá zmizla z väzenskej cely v psychiatrickej liečebni. Počas pátrania zisťujú, že liečebné metódy, ktoré tunajší doktori aplikujú, nie sú v súlade s etickými pravidlami.

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley

Prečítajte si tiež  Apple TV Hands-On!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -