Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov Dwayna Johnsona. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov s Bradleym Cooperom. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Americký ostreľovač (American Sniper)

Žáner: Životopisný / Akčný / Dráma / Vojenský

Ostreľovač jednotiek SEAL, Chris Kyle, si vďaka svojej neomylnej presnosti na bojisku vyslúžil prezývku “Legenda”. Keď sa zvesti o jeho odvážnych husárskych kúskoch rozšíria za nepriateľské línie, stáva sa z neho hlavný terč povstalcov. Po návrate domov sa snaží uniknúť pred strašidelnými spomienkami z vojny.

Všemocný (Limitless)

Žáner: Mysteriózny / Sci-fi / Trailer

Eddie Morra je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rútiť svet. Hrozí mu vyhadzov z práce a rozchod s priateľkou Lindy. To sa však zmení v momente, keď ho príde navštíviť jeho starý priateľ z detstva Vernon. Ponúkne mu pilulku, ktorá mu umožní využívať mozog na 100%. Zázračná droga má však nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitá v ohrození života.

Vo štvorici po opici (The Hangover)

Žáner: Komédia

Ženích Dough a jeho traja kamaráti odchádzajú do Las Vegas na nezabudnuteľnú rozlúčku so slobodou. Keď sa ráno zobudia, zisťujú, že si absolútne nič nepamätajú. A čo je horšie, nikde nevedia nájsť ženícha. Bez najmenšieho tušenia čo sa vlastne stalo, musí toto trio zistiť, čo v noci vyvádzali a kam sa podeľ Doug.

Zrodila sa hviezda (A Star is Born)

Žáner: Dráma / Romantický / Hudobný

Bradley Cooper sa ocitá v roli country speváka Jacksona Mainea, ktorý objaví neznámu, no veľmi talentovanú speváčku Ally. Obaja sa do seba zamilujú a vrhnú sa do vášnivého vzťahu. Jack prinúti Ally vystupovať v žiari reflektorov a katapultuje ju tak k sláve. Ale keď Allyin raketový štart zatieni jeho vlastnú kariéru, Jack sa začne potýkať so svojimi „démonmi“.

Slová (The Words)

Žáner: Psychologický / Mysteriózny / Romantický / Dráma

Keď Rory Janses vydá svoju prvú knihu, hneď rozbúri literárny svet aj verejnosť. Čitatelia ju s nadšením odporúčajú svojim priateľom a kritici ju hodnotia viac než kladne. Z mladého autora sa okamžite stáva literárna hviezda a má pocit, že mu leží pri nohách celý svet. Lenže potom sa objaví starý muž, ktorý ho konfrontuje s faktom, že on je skutočným autorom novely.

Terapia láskou (Silver Linings Playbook)

Žáner: Komédia / Dráma / Romantický

Pat Solatano je učiteľ dejepisu, ktorý prišiel o všetko čo mal. Stratil domov, zamestnanie, manželku aj svoj doterajší život. Jediné čo získal bolo 8 mesiacov strávených v psychiatrickej liečebni. Po ich uplynutí mu súd dovolí vrátiť sa domov ku svojim rodičom, ktorí sa mu snažia pomôcť postaviť sa na vlastné nohy. Jedného dňa stretne záhadnú a nevyspytateľnú Tiffany a jeho život sa začne uberať novým smerom.

Prečítajte si tiež  Top Gun: Maverick síce v kinách končí, no film prichádza na streamovacie platformy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.