Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov Zaca Efrona. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov s Leonardom DiCapriom. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Počiatok (Inception)

Žáner: Thriller / Mysteriózny / Akčný / Sci-fi / Dobrodružný

- Reklama -

Leonardo DiCaprio sa vo filme Počiatok predstaví ako Dom Cobb, absolútna špička v nebezpečnom umení extrakcie – krádeže cenných tajomstiev z hĺbky ľudského podvedomia. Táto vzácna schopnosť z neho spravila najvyhľadávanejšieho hráča v zákernom svete korporačnej špionáže a pripravila ho o všetko, čo kedy miloval.

Titanic

Žáner: Dráma / Historický / Romantický

Obrovský a luxusný parník Titanic sa vydáva na svoju prvú plavbu. Na jeho palube boli aj chudobný Jack a bohatá Rose, ktorý sa do seba zamilujú a sľúbia si, že spolu utečú. Trvalo však iba päť dní, kým sa americký sen zmenil na tragický boj o život. S celkovým počtom 307 mŕtvych sa Titanic zaradil medzi najhoršie tragédie všetkých čias.

Prekliaty ostrov (Shutter Island)

Žáner: Dráma / Thriller / Mysteriózny

Detektív Teddy Daniels a jeho kolega Chuck Aule pátrajú po vrahyni menom Rachel Solando, ktorá zmizla z väzenskej cely v psychiatrickej liečebni. Počas pátrania zisťujú, že liečebné metódy, ktoré tunajší doktori aplikujú, nie sú v súlade s etickými pravidlami.

Chyť ma, ak to dokážeš (Catch me if you can)

Žáner: Dráma / Krimi / Životopisný

Frank W. Abagnale zažil pred dosiahnutím plnoletosti to, čo máloktorý jeho rovesník. Vyrábal si falošné doklady, prenikol do radov pilotov najväčších leteckých spoločností, pôsobil ako právnik či detský lekár. Popritom všetkom falšoval šeky, takže si mohol dovoliť precestovať veľký kus sveta a žiť v luxusných hotelov. Všetky jeho podvody boli vyčíslené na závratnú sumu 2,5 milióna dolárov.

Zmrtvýchvstanie (The Revenant)

Žáner: Dobrodružný / Drama / Thriller / Western

Skúsený lovec Hugh Glass je spolu so svojim synom na výprave s lovcami kožušín. Uprostred hlbokých lesov čelia divokým zvieratám, nečakaným útokom indiánskych kmeňov a nástrahám nezmapovanej krajiny. Film sa odohráva v roku 1823 v Južnej Dakote.

Skrytá identita (The Departed)

Žáner: Drama / Krimi / Thriller

Dej filmu sa odohráva v Bostone, kde polícia vedie vojnu s organizovaným zločinom. Leondardo DiCaprio, v úlohe tajného policajta Billyho Costigana, je poverený úlohou infiltrovať sa do zločineckej skupiny. Problémy mu robí Colin Sullivan, ktorý sa pre zmenu infiltroval do policajných zložiek a získava informácie pre zločinecký syndikát. Časom vyjde najavo, že v systéme je ešte jeden hráč, ktorý hrá na obe strany a môže ohroziť Billyho i Collinovu existenciu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.