Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších historických seriálov. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov za rok 2018. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Zelená kniha (Green Book)

Žáner: Dráma / Komédia / Road movie / Životopisný / Hudobný

- Reklama -

Tony Vallelonga, bývalý vyhadzovač a drobný podvodník, má povesť chlapa, ktorý dokáže vyriešiť každý problém. Práve preto si ho ako šoféra a bodyguarda najíma slávny klavirista, Dr. Don Shirley. Týto dvaja muži predstavujú absolútne protiklady. Aby spolu prekonali všetky nástrahy, musia si nájsť k sebe cestu.

Hrajú: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardelini

Bohemian Rhapsody

Žáner: Životopisný / Hudobný / Dráma

Dej filmu mapuje raketový vzostup rockovej skupiny Queen v čele s Freddiem Mercurym, ktorý celým svojim ja vzdoroval všetkým formám stereotypu. Ich príbeh začína nečakaným no bleskovým štartom a končí strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985.

Hrajú: Rami Malek, Lucy Boynton, Gwilym Lee

Free Solo

Žáner: Dokumentárny

Dej filmu sleduje príbeh Alexa Honnolda, amerického horolezca, ktorý si kladie fyzicky i psychicky náročné ciele a snaží sa prekonať hranice nemožného. Počas príprav na náročný výstup si začína uvedomovať, že ani on nie je nepremožiteľný. Za zmenou vnímania nebezpečenstva stojí aj jeho nový vzťah.

Hrajú: Alex Honnold, Jimmy Chin, Tommy Caldwell

Avengers: Infinity war

Žáner: Sci-Fi / Dobrodružný / Akčný

Avengers a ich superhrdinskí spojenci musia spojiť sily a postaviť sa proti Thanosovi skôr, než raz a navždy zničí celý vesmír. V stávke je úplne všetko. Film Avengers: Infinity War priniesol najsmrtonosnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. 

Hrajú: Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Chris Evans

Nadvláda (Dominion)

Žáner: Dokumentárny

Dokumentárny film Dominion odhaluje využívanie zvierat v mäsovom, mliečnom, vaječnom, textilnom a zábavnom priemysle. Austrálsky dokument kombinuje doposiaľ nevidené zábery zo skrytých kamier a dronov. Poukazuje na to, že jedno celé odvetvie je založené na tajomstvách.

Hrajú: Joaquin Phoenix, Rooney Mara, Sadie Sink

https://www.youtube.com/watch?v=LnpsEAHAEnY&has_verified=1

Spider-Man: Paralelne svety (Spider-Man:Into the Spider-Verse)

Žáner: Animovaný / Akčný / Dobrodružný / Sci-fi

Keď Milesa Moralesa, dospievajúceho chlapca z Brooklynu, pohryzie rádioaktívny pavúk, musí sa naučiť byť Spider-Manom. Pomôže mu s tým Peter Parker a ďalší pavúčí hrdinovia, ktorí pochádzajú z iných dimenzií. V paralelných svetoch je totižto viac než jeden modro-červený hrdina.

Hrajú: Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.