Nasledujúce generácie zariadení z dielne spoločnosti Apple by sa mali niesť v znamení inovácií. Už roky sa hovorí o rôznych typoch produktov, ktoré kalifornská spoločnosť ešte stále nepredstavila. Podľa informácií od leakera vystupujúceho pod pseudonymom Revegnus1, má Apple ambiciózne plány až do roku 2027.

Leaker vo svojom príspevku spomína niekoľko vylepšení pre iPhone 16 a iPhone 16 Plus, ktoré boli analytikmi spomínané už pred nejakým časom. Dvojica základných smartfónov dostane zvýšenie operačnej pamäte RAM zo 6 GB na 8 GB, čím sa vyrovná súčasným Pro modelom.

Ďalej sa spomína, že iPhone 16 Pro by mal získať fotoaparát s 5-násobným optickým priblížením, podobne ako súčasný iPhone 15 Pro Max. Nie je to však všetko.

Akých Apple zariadení sa dočkáme v najbližších rokoch? 

V roku 2025 by mala prísť nová generácia cenovo najdostupnejšieho iPhonu z ponuky. iPhone SE 4 dostane 6,1″ displej a 48 Mpx fotoaparát, no nebude chýbať ani nový čip či podpora funkcií z posledných generácií iPhonov.

V roku 2025 bude nasledovať iPhone 17 Pro, ktorý dostane trojitý 48MP fotoaparát a 48MP prednú FaceTime kameru. Novinkou bude aj prepracovaná zobrazovacia technológia, vďaka ktorej bude zariadenie tenšie a obrazovka jasnejšia.

iPhone 16
Zdroj: X / @concept_central

Najväčšie vychytávky sa však dostavia najskôr v roku 2026. Práve v tomto časovom rozmedzí dorazí prvý skladací iPhone, na ktorý čakáme už niekoľko rokov.

Apple momentálne pracuje na dvoch prototypoch skladacích smartfónov, ktoré sa skladajú do horizontálnej polohy. Očakávaný skladací iPhone by mal disponovať 6″ vonkajším displejom a 8″ hlavným displejom.

To však ani zďaleka nie je všetko. Gigant z Cupertina totiž už dlhšie zvažuje vývoj 7″ až 8″ zariadenia, ktoré by mohlo v budúcnosti nahradiť iPad mini.

Je teda možné, že ešte pred skladacím iPhonom sa dočkáme tabletu s otváracou obrazovkou, ktorý sa chopí úlohy pioniera v segmente skladacích zariadení od Apple.

Skladací iPad koncept
Zdroj: MacRumors

Apple pracuje aj na inteligentných okuliaroch

Už dlhšie sa špekuluje, že Apple chce vydať pokročilé okuliare rozšírenej reality založené na náhlavnej súprave Vision Pro. Analytické predpoklady naznačujú, že spoločnosť uvažuje o vývoji menej náročného páru inteligentných okuliarov, ktoré by súťažili s okuliarmi Ray-Ban Smart Glasses od spoločnosti Meta a okuliarmi Echo Frames od Amazonu.

Apple uvažoval dokonca aj o vytvorení okuliarov, ktoré by fungovali ako náhrada AirPods so zabudovanými reproduktormi, kamerami, senzormi zdravia a funkciami umelej inteligencie.

Inteligentné okuliare od Apple
Zdroj: ChatGPT

Toto zariadenie sa momentálne nachádza v štádiu technologického prieskumu v rámci oddelenia hardvérového inžinierstva spoločnosti Apple. Jeho uvedenie je vzhľadom na tento fakt ešte poriadne vzdialené, no určite nie nemožné.

Prečítajte si tiež  Apple ešte stále živí nádeje na skladací iPhone. Vieme kedy ho plánuje predstaviť

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -