Len nedávno sme vám priniesli zoznam najemotívnejších filmov o holokauste. Dnes pokračujeme výberom najlepších historických seriálov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Bratstvo neohrozených (Band of Brothers)

Žáner: Vojnový / Dráma / Historický

Táto 10-dielna miniséria sleduje elitnú jednotku americkej armády Easy Company, počas 2. svetovej vojny. Seriál rozpráva príbeh úspešnej dobrovoľníckej streleckej roty, odohrávajúci sa počas 2. svetovej vojny. Seriál je inšpirovaný betsellerom spisovateľa Stephana E. Ambrosa.

Počet sérií a častí: 1 / 10

Hrajú: Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston

Koruna (The Crown)

Žáner: Dráma / Historický

Životopisný seriál The Crown sleduje život Alžbety II., kráľovnej Spojeného kráľovstva, od jej svadby v roku 1974 dodnes. Dej seriálu ďalej sleduje politické súperenie, aféry, krízy i životy osobností, ktoré určovali priebeh dejín druhej polovice 20. storočia.

Počet sérií a častí: 5 / 50

Hrajú: Claire Foy, Olivia Colman, Imelda Staunton

Černobyl (Chernobyl)

Žáner: Dráma / Historický

5-dielna miniséria Černobyl sleduje príbeh jadrovej havárie z roku 1986, ktorá sa do histórie zapísala, ako jedna z najhorších katastrof v dejinách ľudstva. Seriál Černobyl sa stal najlepšie hodnoteným seriálom vôbec. Divákov si získal vďaka svojej hrozivej atmosfére a mrazivej autentickosti

Počet sérií a častí: 1 / 5

Hrajú: Jared Harris, Stellan Skarsgard, Emily Watson

Knick: Doktori bez hraníc (The Knick)

Žáner: Dráma / Historický

Dej seriálu sa sústreďuje okolo legendárnej nemocnice Knickerbocker, kde na začiatku 20. storočia pokrokoví doktori posúvali hranice medicíny. Hlavnou postavou je John Thakery, skvelý chirurg, ktorý bol napriek svojej závislosti na kokaíne najväčším priekopníkom vo svojom obore.

Počet sérií a častí: 2 / 20

Hrajú: Clive Owen, Eve Hewson, Andé Holland

Vikingovia (Vikings)

Žáner: Akčný / Dráma / Historický / Dobrodružný

Dej seriálu sleduje dobrodružstva Ragnara Lothbroka, farmára a bojovníka, ktorý bol najväčším hrdinom svojej doby. Legenda hovorí, že Ragnar bol potomkom Ódina, vládcu všetkých bohov a ochrancu všetkých bojovníkov. Seriál Vikingovia je však hlavne príbehom pevného puta medzi rodinou, priateľmi a spolubojovníkmi.

Počet sérií a častí: 6 / 89

Hrajú: Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skargård

Apokalypsa: 1. svetová vojna (Apocalypse: World War I)

Žáner: Dokumentárny / Vojnový / Historický

5-dielny dokumentárny seriál zobrazuje 1. svetovú vojnu tak, ako ste ju doteraz nevideli. Dej príbehu vás zavedie do centra najväčších bojov, do zákopov v severnom Francúzsku a na menej známe fronty v Rusku, Srbsku, Turecku či Palestíne. Spoznáte aj každodenný život civilistov mimo bojovú líniu.

Prečítajte si tiež  Apple TV+ ukazuje upútavku z nového komediálneho seriálu Ted Lasso.

Počet sérií a častí: 1/ 5

Hrajú: Matthieu Kassovitz, Raymond Poincaré, Ferdinad Foch

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.