Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov za rok 2020. Dnes pokračujeme výberom najlepších hororov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Telefón (The Call)

28-ročná Kim Seo-yeon nájde starý telefón, prostredníctvom ktorého prijme telefonát od utrápenej ženy menom Young-sook. Seo-yeon čoskoro zistí, že obidve žijú v rovnakom dome, no v inej dobe. Napriek tomu, že ich oddeľuje 20 rokov, sú schopné komunikovať a vymieňať si informácie o svojom živote.

- Reklama -

Hrajú: Shin-hye Park, Jong-seo Jun, Seong-ryeong

Anything for Jackson

Doktorka Audrey a Henry prišli kvôli autonehode o svojho jediného vnuka Jacksona. Rozhodnú sa preto uniesť tehotnú ženu a pomocou exorcizmu umiestniť ich zosnulého vnuka do jej nenarodeného dieťaťa. Čoskoro zistia, že Jackson nie je jediný duch, ktorého pozvali do svojho domu.

Hrajú: Sheila McCarthy, Julian Richings, Josh Cruddas

Pod vodou (Underwater)

Dej filmu sa odohráva vo vedeckom laboratóriu, ktoré sa nachádza na jednom z najhlbších miest morského dna. Výskumný tím vykonáva sondážne vrty, keď ich nečakane zasiahne ničivé zemetrasenie. Čoskoro zisťujú, že zemetrasenie prebudilo niečo, čo malo ostať navždy ukryté pod hladinou.

Hrajú: Kristen Stewart, Vincent Cassel, T.J. Miller

Neviditeľný (The Invisible Man)

Keď Cecilia pochopí, že jej priateľ je psychopat, rozhodne sa od neho utiecť. Po rokoch sa od ex-priateľovho právnika dozvedá, že spáchal samovraždu a odkázal jej všetok svoj obrovský majetok. Zrazu sa však okolo nej začnú diať nevysvetliteľné veci, ktoré majú strašidelný priebeh.

Hrajú: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Storm Reid

Host

Počas pandémie koronavírusu sa skupinka kamarátov rozhodne cez videohovor vyvolávať duchov. Najskôr ide o nevinnú zábavku ale potom si jeden z kamarátov vymyslí historku o mŕtvom kamarátovi. Svojím rozprávaním do nášho sveta pozve hrozivého démona a účastníkom videohovoru sa začnú diať zvláštne veci.

Hrajú: Haley Bishop, Jemma Moore, Emma Louise Webb

Slečna beštia (Freaky)

Millie je stredoškoláčka, ktorá si z útoku sériového vraha odnesie veľmi nepríjemnú životnú komplikáciu. Vinou istého magického rituálu sa ráno prebudí v tele päťdesiatnika, po ktorom pátra celá Amerika. Zatiaľ čo Millie premýšľa, ako sa zo svojho „nového“ tela dostať von, vrah prezývaný Rezník si svoj nový výzor užíva.

Hrajú: Vince Vaughn, Kathryn Newton, Alan Ruck

V zajatí (Run)

Chloe je mladé dievča na vozíčku, ktoré vyrastá v úplnej izolácii, len so svojou milujúcou a prehnane starostlivou mamou. Keď sa v sedemnástich začne pripravovať na vysokú školu, zisťuje desivé tajomstvá. Má veľa otázok, no od svojej mamy sa dočká len ďalších obmedzení.

Hrajú: Sarah Paulson, Kiera Allen, Onalee Ames

Lov (The Hunt)

Dvanásť neznámych ľudí sa prebudí na čistinke uprostred lesa. Netušia kde sú a ako sa tam dostali. Skôr ako sa stihnú spamätať z prvotného šoku, stávajú sa cieľom lovu a niektorí z nich prichádzajú o život. Rola lovca a obete sa však môže veľmi jednoducho vymeniť. 

Hrajú: Betty Gilpin, Hilary Swank, Emma Roberts

Jeho dom (His House)

Mladý utečenecký pár z Južného Sudánu chce začať nový život. Veria, že v malom anglickom susedstve našli svoje útočisko. Oboch však strašia nočné mory a prenasledujú ich desivé spomienky na hrôzostrašnosti, pred ktorými utiekli zo svojej zeme.

Hrajú: Wunmi Mosaku, Sope Dirisu, Matt Smith

Vyvolená (Antebellum)

Veronica Henleyová vedie úspešný rodinný i pracovný život ako spisovateľka. Zrazu sa však ocitá v boji s vlastným vedomím a musí odhaliť šokujúcu záhadu skôr, než bude neskoro. Veronica bude musieť čeliť hrôze, ktorá v mysli dodnes straší Američanov.

Hrajú: Janelle Monáe, Kiersey Clemons, Jena Malone

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.