Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov za rok 2020. Dnes pokračujeme výberom najlepších hororov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Telefón (The Call)

28-ročná Kim Seo-yeon nájde starý telefón, prostredníctvom ktorého prijme telefonát od utrápenej ženy menom Young-sook. Seo-yeon čoskoro zistí, že obidve žijú v rovnakom dome, no v inej dobe. Napriek tomu, že ich oddeľuje 20 rokov, sú schopné komunikovať a vymieňať si informácie o svojom živote.

Hrajú: Shin-hye Park, Jong-seo Jun, Seong-ryeong

Anything for Jackson

Doktorka Audrey a Henry prišli kvôli autonehode o svojho jediného vnuka Jacksona. Rozhodnú sa preto uniesť tehotnú ženu a pomocou exorcizmu umiestniť ich zosnulého vnuka do jej nenarodeného dieťaťa. Čoskoro zistia, že Jackson nie je jediný duch, ktorého pozvali do svojho domu.

Hrajú: Sheila McCarthy, Julian Richings, Josh Cruddas

Pod vodou (Underwater)

Dej filmu sa odohráva vo vedeckom laboratóriu, ktoré sa nachádza na jednom z najhlbších miest morského dna. Výskumný tím vykonáva sondážne vrty, keď ich nečakane zasiahne ničivé zemetrasenie. Čoskoro zisťujú, že zemetrasenie prebudilo niečo, čo malo ostať navždy ukryté pod hladinou.

Hrajú: Kristen Stewart, Vincent Cassel, T.J. Miller

Neviditeľný (The Invisible Man)

Keď Cecilia pochopí, že jej priateľ je psychopat, rozhodne sa od neho utiecť. Po rokoch sa od ex-priateľovho právnika dozvedá, že spáchal samovraždu a odkázal jej všetok svoj obrovský majetok. Zrazu sa však okolo nej začnú diať nevysvetliteľné veci, ktoré majú strašidelný priebeh.

Hrajú: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Storm Reid

Host

Počas pandémie koronavírusu sa skupinka kamarátov rozhodne cez videohovor vyvolávať duchov. Najskôr ide o nevinnú zábavku ale potom si jeden z kamarátov vymyslí historku o mŕtvom kamarátovi. Svojím rozprávaním do nášho sveta pozve hrozivého démona a účastníkom videohovoru sa začnú diať zvláštne veci.

Hrajú: Haley Bishop, Jemma Moore, Emma Louise Webb

Slečna beštia (Freaky)

Millie je stredoškoláčka, ktorá si z útoku sériového vraha odnesie veľmi nepríjemnú životnú komplikáciu. Vinou istého magického rituálu sa ráno prebudí v tele päťdesiatnika, po ktorom pátra celá Amerika. Zatiaľ čo Millie premýšľa, ako sa zo svojho „nového“ tela dostať von, vrah prezývaný Rezník si svoj nový výzor užíva.

Hrajú: Vince Vaughn, Kathryn Newton, Alan Ruck

V zajatí (Run)

Chloe je mladé dievča na vozíčku, ktoré vyrastá v úplnej izolácii, len so svojou milujúcou a prehnane starostlivou mamou. Keď sa v sedemnástich začne pripravovať na vysokú školu, zisťuje desivé tajomstvá. Má veľa otázok, no od svojej mamy sa dočká len ďalších obmedzení.

Prečítajte si tiež  10 najlepších filmov za rok 2019, ktoré si nesmiete nechať ujsť

Hrajú: Sarah Paulson, Kiera Allen, Onalee Ames

https://www.youtube.com/watch?v=lf99oBP5mhQ

Lov (The Hunt)

Dvanásť neznámych ľudí sa prebudí na čistinke uprostred lesa. Netušia kde sú a ako sa tam dostali. Skôr ako sa stihnú spamätať z prvotného šoku, stávajú sa cieľom lovu a niektorí z nich prichádzajú o život. Rola lovca a obete sa však môže veľmi jednoducho vymeniť. 

Hrajú: Betty Gilpin, Hilary Swank, Emma Roberts

Jeho dom (His House)

Mladý utečenecký pár z Južného Sudánu chce začať nový život. Veria, že v malom anglickom susedstve našli svoje útočisko. Oboch však strašia nočné mory a prenasledujú ich desivé spomienky na hrôzostrašnosti, pred ktorými utiekli zo svojej zeme.

Hrajú: Wunmi Mosaku, Sope Dirisu, Matt Smith

Vyvolená (Antebellum)

Veronica Henleyová vedie úspešný rodinný i pracovný život ako spisovateľka. Zrazu sa však ocitá v boji s vlastným vedomím a musí odhaliť šokujúcu záhadu skôr, než bude neskoro. Veronica bude musieť čeliť hrôze, ktorá v mysli dodnes straší Američanov.

Hrajú: Janelle Monáe, Kiersey Clemons, Jena Malone

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.