Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov za rok 2016. Dnes pokračujeme výberom najlepších komédií na HBO GO. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

The Interview

Žáner: Akčný / Komédia

Dave Skylark a jeho producent Aaron Rapaport sú autormi populárneho televízneho programu o celebritách. Keď sa dozvedia, že severokórejský diktátor Kim Čong-un je veľkým fanúšikom ich show, dohodnú si s nim rozhovor. Plány im však preruší CIA, ktorá poverí dvojicu neskúsených jedincov nečakanou úlohou – zabiť Kim Čong-una.

Hrajú: James Franco, Seth Rogen, Lizzy Caplan

Pulp Fiction: Historky z podsvetia (Pulp Fiction)

Žáner: Krimi / Dráma

Pulp Fiction je multižánrovým dielom, ktoré je plné fetišistických detailov a popkultúrnych odkazov. Film napriek tomu obsahuje množstvo napínavých scénok, ktoré sú inovatívne rozvrhnuté do príbehovej štruktúry. Označuje sa aj ako najkultovejší z kultových filmov 90. rokov.

Hrajú: John Travolta, Samuel L. Jackson, Tim Roth

Coco

Žáner: Animovaný / Rodinný / Komédia / Dobrodružný

Napriek tomu, že sa Miguelova rodina d

Miguel si praje stať sa uznávaným hudobníkom, rovnako ako jeho idol Ernesto de la Cruz. V ceste za jeho snom ho nezastaví ani prazvláštny rodinný zákaz približovať sa k muzike. Miguel sa zhodou neuveriteľných okolností ocitne v prekrásnej Ríši mŕtvych, kde odhalí skutočný príbeh svojej rodiny.

Hrajú: Anthony Gonzales, Gael García Bernal, Benjamin Bratt 

Forrest Gump

Žáner: Dráma / Komédia / Romantický

Forrest Gump je obyčajný muž, ktorý vždy robil to, čo sa mu povedalo. V živote sa riadi podľa osvedčeného pravidla – keď sa dostaneš do problémov, utekaj. Forrest prebehne školou, univerzitou, vietnamskou vojnou aj zúfalstvom nad matkinou smrťou. Nakoniec však zisťuje, že existujú aj iné riešenia než útek. Hoci sa nejedná o plnohodnotnú komédiu, pri tomto filme sa v mnohých momentoch príjemne pobavíte. Ak ste ho nevideli, určite to zmeňte.

Hrajú: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise 

Dr. Divnoláska alebo ako sa naučiť nerobiť si starosti a mať rád bombu (Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb)

Žáner: Komédia / Vojnový

Dej filmu pojednáva o skupine paranoidných generálov, ktorým sa „nešťastnou náhodou“ podarí rozpútať jadrovú apokalypsu. Náčelník generálneho štábu a generál strategického letectva vyšlú letku bombardérov, aby zaútočila na Sovietsky zväz. To však aktivuje tajnú sovietsku zbraň – bombu posledného súdu.

Hrajú: Peter Sellers, George C. Scott, Sterling Hayden

Billy Crystal: 700 nedieľ (Billy Crystal 700 Sundays)

Žáner: Komédia / Životopisný

Show „700 nedieľ “ od slávneho komika Billyho Crystala, sa radí medzi najúspešnejšie brodwayské divadelné predstavenia. Počas svojej one-man show spomína na legendy a postavy, ktoré ovplyvnili jeho kariéru a pomohli mu stať sa tým, kým je dnes. Komik ďalej rozpráva o svojej mladosti, o podpore svojej rodiny a neskôr manželky.

Hrajú: Billy Crystal

Americká krása (American Beauty)

Žáner: Dráma

Už na prvý pohľad je jasné, že Burnhmanovi tvoria šťastnú rodinu. Majú pohodlný dom, drahé auto, dcéra študuje na prestížnej škole… V skutočnosti je ale všetko úplne inak. Obraz dokonalosti kazí otec Lester, ktorý sa rozhodne „krízu stredného veku“ riešiť vskutku radikálnym spôsobom.

Hrajú: Kevin Spacey, Annette Bening, Thora Birch 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.