Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších seriálov na platforme HBO GO. Dnes pokračujeme výberom tých najlepších romantických filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Malé ženy (Little Women)

Jo, Meg, Amy a Beth sú sestry, ktoré tvoria od detstva neodlučiteľnú štvorku. Všetko platí iba dovtedy, kým nie sú vhodené do skutočného života. Každá z nich je odhodlaná, žiť svoj život podľa seba. Film Malé ženy je inšpirovaný rovnomenným románom z roku 1868 od spisovateľky Louise May Alcottovej.

Hrajú: Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh

Chceš ma, chcem ťa (The Ugly Truth)

Aby a Mike sú kolegovia v rannej televíznej talk-show, ktorí sa navzájom neznášajú. Ona si hľadá ideálneho partnera a on predstavuje všetko to, čo na mužoch neznesie. Mike sa rozhodne, že jej pomôže získať to, po čom túži. Obaja čoskoro zistia, že priťahovať sa môžu, aj tie najväčšie protiklady.

Hrajú: Katherine Heigl, Gerard Butler, Bree Turner 

Priepasť medzi nami (Hope Gap)

Manželia Grace a Edward tvoria pár takmer tri desaťročia. Jedného dňa oznámi Edward svojej manželke, že ju opúšťa kvôli inej žene. Táto intímna a romantická dráma sleduje život Grace, ktorej sa z ničoho nič rozpadlo dlhoročné manželstvo a teraz musí získať pevnú pôdu pod nohami.

Hrajú: Bill Nighy, Annette Bening, Aiysha Hart

Daždivý deň v New Yorku (Daždivý deň v New Yorku)

Gatsby a Ashleigh tvoria mladý pár, ktorý sa kvôli povinnostiam vyberie do New Yorku. Ashleigh má za úlohu spraviť do školských novín rozhovor so slávnym filmovým režisérom, vďaka ktorému spoznáva zaujímavých ľudí. Je úplne očarená veľkomestom a Gatsbymu sa vôbec nevenuje. Ten neplánovane trávi deň s Chan, sestrou svojej bývalej priateľky.

Hrajú: Timothée Chalamet, Elle Faning, Selena Gomez

Ja, Simon (Love, Simon)

Simon je 16-ročný chlapec, ktorý sa svojmu okoliu bojí priznať, že je gay. Cez e-mail začne flirtovať s neznámym spolužiakom, ktorý si hovorí Blues. Ich komunikácia sa nešťastnou náhodou dostane do cudzích rúk a obom hrozí odhalenie. Simon musí nájsť spôsob, ako tomu čo najskôr zabrániť.

Hrajú: Nick Robinson, Katherine Lagford, Josh Duhamel

Ona (Her)

Theodore je komplikovaný a citlivý muž so zlomeným srdcom. Po ukončení niekoľkoročného vzťahu sa začne zaujímať o pokročilý operačný systém, ktorý predstavuje umelú inteligenciu. Po jeho nainštalovaní sa zoznamuje so Samanthou, milým ženským hlasom, ktorá je až prekvapivo citlivá a vtipná.

Prečítajte si tiež  Netflix sa topí v obrovských problémoch. Dlhodobo si ho predpláca minimum používateľov

Hrajú: Joaquin Phoenic, Amy Adams, Scarlett Johansson

Sedem životov (Seven Pounds)

Ben Thomas sa rozhodne odčiniť svoje hriechy tým, že zásadným spôsobom pomôže zmeniť život siedmych cudzích osôb. Všetci títo ľudia majú jedno spoločné. Každý z nich sa ocitol v ťažkej životnej situácii a potrebuje pomoc, či už finančnú, lekársku alebo psychickú.

Hrajú: Will Smith, Rosario Dawson, Woody Harrelson

Malé veľké lži (Giant Little Ones)

Frankyho oslava sedemnástich narodenín sa vymkne spod kontroly a skončí nečakaným sexuálnym zážitkom. Po celej škole sa začnú šíriť rôzne povery a Frankeyho doterajší život sa začína rúcať. Film rozpráva úprimný príbeh o priateľstve, sebapoznávaní a láske bez predsudkov.

Hrajú: Josh Wiggins, Darren Mann, Maria Bello

Popoluška (Cinderella)

Ella žije so svojom macochou a dvomi nevlastnými sestrami Anastáziou a Drizelou. Všetky tri sa k nej chovajú ako k obyčajnej slúžke a posmešne ju volajú Popoluška. Napriek krutému zaobchádzaniu, ktorému musí dennodenne čeliť, nestráca nádej a vždy je odvážna a láskavá.

Hrajú: Lily James, Richard Madden, Cate Blanchett

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.